Trafnie wytypowali 94–latka, który wymagał  pomocy medycznej

W dniu  1 lipca 2022 r., ok. godz. 11, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zgłosił się 75–latek z gminy Baćkowice. Poinformował, że martwi go stan zdrowia osoby, od której nabywał płody rolne. Mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie wskazać miejscowości, w której osoba potrzebująca pomocy mieszka.

-Dyżurny wspólnie z dzielnicowym podczas rozmowy z 75–latkiem wytypowali osobę, której zgłoszenie może dotyczyć –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Dzielnicowy udał się we wskazany rejon i znalazł opisywaną posesję. Przypuszczenia okazały się słuszne. W domu przebywał 94–letni mężczyzna, którego stan wskazywał na konieczność udzielenia mu pomocy medycznej. Policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe. Powiadomił również bliskich mężczyzny, którzy otoczyli seniora opieką.

To dobry przykład aby przypomnieć o tym, że sąsiedzkie, życzliwe zainteresowanie się sytuacją osób mieszkających wśród nas, odpoczywających w pełnym słońcu na ławeczce w parku czy spotkanych na ulicy i sprawiających wrażenie zagubionych, może przynieść wymierne skutki w postaci uratowanego życia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.