Prezydent Jarosław Górczyński na czele ruchu „Tak! Dla Polski” w świętokrzyskim (zdjęcia, wideo)

Dziś w Sandomierzu założono regionalne struktury Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski”. Na ich czele stanął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. W spotkaniu świętokrzyskich samorządowców uczestniczył prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, lider ruchu.

– Dzisiejsze wspólne spotkanie pokazuje, że mówimy wspólnym językiem o dotykających nas problemach, ale mamy też rozwiązania- mówił w Sandomierzu, prezydent Jarosław Górczyński. Chcemy owe propozycje mieć komu zaprezentować i zależy nam, aby zawsze ktoś się w nie wsłuchiwał. (…) Zależy nam aby nasze samorządy mogły bardziej decydować o przyznawaniu środków zewnętrznych, a ich podział był czytelny.

DSCF1727
DSCF1733
DSCF1739
DSCF1746
DSCF1757
DSCF1763
DSCF1771
DSCF1772
DSCF1775
DSCF1776
DSCF1792
DSCF1798
DSCF1803
previous arrow
next arrow
DSCF1727
DSCF1733
DSCF1739
DSCF1746
DSCF1757
DSCF1763
DSCF1771
DSCF1772
DSCF1775
DSCF1776
DSCF1792
DSCF1798
DSCF1803
previous arrow
next arrow

– Celem Ruchu Samorządowego „Tak!Dla Polski” jest decentralizacja kraju -przyznał na spotkaniu prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Obojętnie jakie rządzą siły polityczne, to my lokalnie wiemy, jakie są największe potrzeby. Powodów jest wiele. Jakie? Chcielibyśmy mieć np. na: lokalnie znów mieć wpływ na wydawanie środków z Funduszu Ochrony Środowiska, na subwencję oświatową. Chcemy środków na modernizację energetyki cieplnej, termomodernizację.   

Ruch Samorządowy „Tak!Dla Polski” złożył sześć postulatów m.in. dotyczących: wyrównania dochodów własnych samorządów, zabezpieczenia bytu małych i biednych gmin, ochrona środowiska w wydaniu lokalnym,

O idei Ruchu Samorządowego „Tak!Dla Polski”, na stronie internetowej inicjatywy, czytamy: „O tym, jak ważna jest współpraca samorządowa wielokrotnie mówił prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wiedział, jak ogromne znaczenie ma wykorzystanie doświadczeń samorządowców. Często powtarzał, że to właśnie na poziomie wspólnot lokalnych można najszybciej dostrzec wszelkie problemy i wyzwania oraz rozwiązywać je optymalnymi środkami. To Paweł Adamowicz zapraszał samorządowców do Gdańska; to właśnie w Gdańsku, 4 czerwca 2019 r. rozpoczęliśmy dyskusję o 21 postulatach samorządowych. Od tego czasu współpraca pomiędzy samorządami weszła na wyższy poziom – w najważniejszych sprawach udało nam się skonsolidować głos tego niezwykle zróżnicowanego środowiska.

W spotkaniu w Sandomierzu uczestniczyli m.in. prezydent Kielc Bogdan Wenta, Konrad Krönig prezydent Skarżyska-Kamiennej, Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny, Przemysław Łysak, wójt gminy Górno, a także gospodarz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec. Przed podpisaniem deklaracji o przystąpieniu do Ruchu Samorządowego „Tak!Dla Polski” odbyły się dwie ciekawe debaty dotyczące energii i ciepłownictwa, a także potrzeb w lokalnych samorządach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.