„Porcelanowy” Empire na ćmielowskim rynku (zdjęcia)

Czterometrowa fontanna w kształcie imbryku z lejącą się wodą oraz cztery filiżanki, czyli porcelanowy Empire, w którym będzie można odpocząć, staną na ćmielowskim rynku.

Komplet porcelanowy inspirowany przedwojenną kolekcją Empire z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież zachwyca wszystkich. Kolekcja ta bowiem zaprojektowana została na zamówienie prezydenta Ignacego Mościckiego dla jego siedziby na Zamku Królewskim. W 2012 r. na życzenie pary prezydenckiej Bronisława i Anny Komorowskich stała się oficjalną zastawą stołową w Belwederze. Jest obecna m.in. na dworze króla Belgów Filipa, w Kancelarii Prezydenta i w Watykanie.

Wyjątkowy projekt rewitalizacji rynku Ćmielowa przedstawiła burmistrz Ćmielowa, Joanna Suska, w obecności m.in. parlamentarzystów Agaty Wojtyszek i Andrzeja Kryja, dyrektor ds. exportu w Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Ilony Frąk -Krzemińskiej, wykonawców – Piotra Podeszwy i Mariusza Godziny z firmy Drogmar, prezesa zarządu GB Technology Kielce Grzegorza Ludwickiego, Roberta Książki z Banku Gospodarstwa Krajowego, projektanta Artura Wieczorka, radnego powiatu ostrowieckiego Mirosława Rogozińskiego, radnych Rady Miejskiej, w tym wiceprzewodniczącej Katarzyny Nikodem, przewodniczących Rad Osiedlowych, sołtysów oraz mieszkańców Ćmielowa.

Podczas konferencji burmistrz Joanna Suska oraz skarbnik Jarosław Nowak podpisali umowę z wykonawcami. Warto dodać, że w ramach dotacji rządowej z Polskiego Ładu zostanie ponadto wybudowane boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Ćmielowie. 

Jak zapowiedziała burmistrz, rewitalizacja Ćmielowa wraz z budową fontanny w kształcie porcelany oraz budowa boiska wielofunkcyjnego przy SP Nr 1 ruszą lada dzień.

-Wykonawcę udało wyłonić się już w pierwszym przetargu, co w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie oczywiste i co uważamy za ogromny sukces – mówi burmistrz J. Suska. Kwota oferowana zmieściła się w naszych zamierzeniach i możliwościach finansowych, tj. 5,5 mln zł.

Burmistrz podkreśliła, że zagospodarowanie przestrzeni rynku ulegnie pewnym zmianom, ale nie ucierpi na tym zieleń, a całość prac będzie odbywać się pod nadzorem konserwatora i pod opieką dendrologiczną. W centrum Ćmielowa ma pojawić się nowe oświetlenie i wiele innych ciekawych elementów, dzięki którym rynek nabierze porcelanowego charakteru.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “„Porcelanowy” Empire na ćmielowskim rynku (zdjęcia)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.