Akademia Ruchu z… taekwondo

Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego „OSTO” serdecznie zaprasza do udziału w nieodpłatnych warsztatach samoobrony dla kobiet „Aktywna i Bezpieczna” prowadzonych w ramach zadania „Świętokrzyska Akademia Ruchu z taekwondo” a współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Warsztaty będą odbywały się w miejscowościach powiatu ostrowieckiego min. Kunów, Janik, Waśniów, Ćmielów, Bodzechów, Ostrowiec Świętokrzyski, Sarnówek. W zajęciach mogą wziąć udział wszystkie chętne panie niezależnie od warunków fizycznych, które nie mają przeciwskazań do ćwiczeń fizycznych. Głównym celem zadania jest promowanie aktywności fizycznej w różnych grupach społecznych i środowiskowych, promowanie prozdrowotnych, prospołecznych i edukacyjnych wartości sportu oraz poprawa i utrzymanie sprawności i wydolności organizmu.

Uczestniczki warsztatów będą miały okazję nabyć podstawowe umiejętności oceny zagrożeń oraz adekwatnej reakcji na nie, podstawy budowania świadomości i utrzymywanie „bezpiecznego dystansu”, nauczyć się skutecznych odruchów w reakcji na atak, poznać podstawowe techniki samoobrony. Uczestniczki wysłuchają również pogadanki policjantki o obronie koniecznej i zapoznają się z aspektami psychologicznymi samoobrony (asertywność, pewność siebie, panowanie nad stresem,).

Pierwsze warsztaty odbędą się w sali  gimnastycznej PSP w Kunowie ul. Fabryczna 1, w dniach 14 i 15 lipca w godz. 17-19.

Drugim zadaniem realizowanym przez od września  „OSTO” w ramach „Świętokrzyskiej Akademii Ruchu z taekwondo” będą pokazy i otwarte treningi taekwondo olimpijskiego dla dzieci i młodzieży szkolnej „Sportowy Talent- Lubię Sport”.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 504810868,

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *