Po pijanemu i za szybko

W dniu 13 lipca 2022 r. do dyżurnego opatowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Łopata może poruszać się nietrzeźwy kierujący volkswagenem. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy błyskawicznie namierzyli auto ze zgłoszenia. Za kierownicą siedział 48–latek z powiatu sandomierskiego.

-Jak się okazało, mężczyzna miał w swoim organizmie 3,2 promila alkoholu –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Ponadto nie powinien w ogóle decydować się za jazdę samochodem, ponieważ posada już aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj panowie będą odpowiadali przed sądem.

W dniu 12 lipca 2022 r., ok. godz. 15.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Iłżeckiej, mundurowi z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Powodem interwencji było przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 20 km/h.

-Po chwili wyszło na jaw, że nie było to nie jedyne przewinienie 32-letniego kierowcy –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie czynności stróże prawa wyczuli woń alkoholu od mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że ostrowczanin miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila.

Mężczyzna stracił prawo jazdy i wkrótce zostanie rozliczony przez sąd. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

W dniu 11 lipca 2022 r., ok. godz. 16.30, w Sarniej Zwoli, policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Fiat. W trakcie interwencji mundurowi od kierującego włoskim autem wyczuli silną woń alkoholu.

-Jak się okazało 49-letni mieszkaniec gminy Waśniów podróżował swoim autem „na podwójnym gazie” –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości, wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

49-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.