Świetny start pływaków KSZO na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zdobyli osiem medali

Świetnie zaprezentowali się pływacy KSZO podczas rozgrywanej w dniach od 17 do 21 lipca w Oświęcimiu XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów 17 i 18-letnich.
I tak, po kolei Aleks Tomaszewski zdobył srebrne medale na 100 i 200 m stylem motylkowym. Julia Ofman po brązowym medalu na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczyła srebro w wyścigu na 200 m stylem klasycznym. Brązowe krążki padły łupem Jana Lisa na dystansie 100 m stylem klasycznym, Bartosza Michty w wyścigu na 200 m stylem motylkowym, Kajetana Radkiewicza na 1500 m dowolnym oraz sztafety 4×100 m stylem zmiennym w składzie: Tomaszewski, Lis, Michta, Radkiewicz.
W klasyfikacji medalowej z 3 srebrnymi i 5 brązowymi medalami KSZO uplasował się na 16 miejscu. Najwięcej medali zdobyli pływacy Unii Oświęcim (11-2-0), MKP Szczecin (7-3-1) i Polonii Warszawa (4-3-6).
Nasi pływacy zdobyli również sporo punktowanych miejsc w finałach A i B.
Julia Ofman była 4. na 50 m stylem klasycznym.
Kajetan Radkiewicz był 4. na 800 m stylem dowolnym i 4. na 400 m stylem dowolnym
Sztafeta mieszana 4×100 m zmiennym w składzie Tomaszewski, Ofman, Michta, Iżewska również zakończyła rywalizację ma 4 pozycji.
Jan Lis był 5. na 50 m stylem klasycznym.
Bartosz Michta zajął 5. miejsce na 100 m motylkowym
Adriana Petrykowska była 8. na 200 m stylem grzbietowym, 10. na 50 m stylem grzbietowym i 10. na 100 m stylem grzbietowym.
Gabriela Iżewska zajmowała 11 miejsce na 200 m stylem dowolnym i 14 miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 11 miejsce na 100 m stylem dowolnym i 16. pozycję na 100 m stylem grzbietowym.
Aleks Tomaszewski meldował się jako 4. w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym i jako 16. na 50 m stylem motylkowym. Był również 7. na 100 m stylem grzbietowym Na 9. pozycji rywalizację ukończyła sztafeta 4×100 m stylem dowolnym w składzie: Wolski, Radkiewicz, Michta, Tomaszewski.
W punktacji klubowej KSZO zgromadził 203 pkt. co dało mu 8 pozycję w Polsce. Najwięcej punktów zgromadziły takie kluby, jak: AZS UMCS Lublin (364), Unia Oświęcim (327) i Polonia Warszawa (299).