Terytorialsi uczcili bohaterskich powstańców (zdjęcia)

Pierwszego sierpnia będziemy obchodzili 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Świętokrzyscy terytorialsi już dziś udali się do miejsc pamięci, by uczcić bohaterskich powstańców. Znicze pamięci zapalili również na „Wykusie”.

W poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 17:00 zawyją syreny upamiętniając 78. Rocznicę wybuch Powstania Warszawskiego. Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej już dziś udali się na polane „WYKUS” by uprzątnąć oraz zapalić znicze na mogiłach upamiętniających poległych żołnierzy Armii Krajowej Zgrupowań Partyzanckich „Ponury”. Wyrażając swoją „Żołnierską Pamięć” Świętokrzyscy Terytorialsi odwiedzają mogiły oraz miejsca pamięci związane z Powstaniem Warszawskim również w Sandomierzu, Ostrowcu Św., Starachowicach i Skarżysku – Kamiennej. 

-Nasze CREDO przekuwamy w czyn. Porządkujemy mogiły żołnierzy Armii Krajowej, dbamy o miejsca upamiętniające Powstanie Warszawskie. To jest nasza tożsamość i dziedzictwo”  – dodaje ppor. Daniel Woś.

Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują współcześnie misję Armii Krajowej. Te dwie formacje dzieli czas, ale łączy troska o dobro Ojczyzny. Dziedziczenie tradycji AK przez WOT wynika wprost z bliskości formy działania obydwu formacji, jak również potrzeby budowy etosu WOT na wartościach, z którymi identyfikują się żołnierze. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.