Zespoły po prezentacji (zdjęcia). Gotowi na 79. Tour de Pologne UCI World Tour

W piątek w Kielcach tłumy kibiców wzięły udział w prezentacji drużyn, które wezmą udział w 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Dziś peleton ruszy na trasę pierwszego etapu z metą w Lublinie.
Dwadzieścia trzy ekipy, osiemnaście z cyklu World Tour i pięć z dzikimi kartami, a w składzie każdej siedmiu kolarzy – tak będzie wyglądał peleton naszego narodowego wyścigu. Są wśród nich sprinterzy, górale czy specjaliści od ucieczek i wszyscy mają marzenie, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Podczas uroczystej prezentacji na kieleckim rynku wielu z nich odpowiadało na pytania dziennikarzy. Ci z reprezentacji Polski, którzy na co dzień nie mają okazji walczyć w wyścigach rangi World Tour, zapowiadają aktywną jazdę i walkę z całych sił, bo to dla nich doskonała okazja, aby pokazać się przed całym kolarskim światem. Są też Polacy, którzy ścigają się już w najlepszych ekipach świata.


– Każdy ma marzenia, każdy chce się pokazać, a my dajemy taką szansę – mówił Czesław Lang. W Kielcach kolarze przekonali się, że mogą liczyć na gorący doping polskich kibiców. Potwierdził to też Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
– Mamy pewne tradycje kolarskie, chcemy je podtrzymywać, więc cieszę się, że Tour de Pologne jest w Kielcach, a kiedy kolarze ruszą stąd na trasę pierwszego etapu, przejadą przez kilka miejscowości naszego województwa i myślę, że mieszkańcy będą serdecznie przyjmować peleton. Kolarstwo jest u nas popularne, a wyścig to także doskonała okazja do promocji naszego regionu – mówił marszałek.


Oblegany przez przedstawicieli mediów był też prezydent Kielc Bogdan Wenta. – Otwarciu wielkiej imprezy zawsze towarzyszą dodatkowe emocje, więc cieszę się, że Tour de Pologne zaczyna się właśnie u nas – opowiadał uśmiechnięty prezydent, a w przeszłości piłkarz ręczny i trener.
Dzisiejszy, I etap prowadził będzie z Kielc do Lublina i będzie liczył 218 km. Start honorowy nastąpiz kieleckiego Rynku o 11.35, a start ostry o 11.40 z ulicy Sandomierskiej. Przyjazd kolarzy na metę w Lublinie planowany jest o 16.38.


Na terenie naszego województwa kolarzy będzie można zobaczyć w Św. Katarzynie (około godz. 12.08), w Bodzentynie (o 12.16), w Nowej Słupi (o 12.34), w gminie Waśniów (o 12.40), w Nagorzycach (o 12.48), w Truskolasach (o 12.53, w Opatowie na DK 9 (o 13.11), w Opatowie na DK 74 (o 13.13), w Stodołach (o 13.25), w Bidzinach (o 13.33), w Maruszowie (o 13.50), a już poza naszym województwem w Annopolu z premią lotną LOTTO (o 13.59), w Józefowie nad Wisłą z premią lotną LOTTO(14.26), na rondzie DW 747 w Kamieniu (o 14.40).


W centrum uwagi znajdą się nie tylko bohaterowie, ale także koszulki, o które będą rywalizować etap po etapie.
Jedną z nich jest żółta koszulka klasyfikacji generalnej, której sponsorem jest Energa, partner numer jeden polskiego wyścigu przez najbliższe trzy lata.
Dla kolarzy, którzy będą rywalizować na szybkich finiszach, czeka koszulka Najlepszego Sprintera od Lotosu, a wspinacze będą walczyć o koszulkę Najlepszego Górala PZU. LOTTO jest sponsorem Klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik . Firma Drutex jest sponsorem nagrody dla zwycięzcy etapu. Na koniec drużyny będą mogły aspirować do wygrania klasyfikacji końcowej sponsorowanej przez Lang Team – Najlepsza Drużyna. Najlepszy zawodnik U23 wygra klasyfikacje specjalną im. Bjorga Lambrechta.
Zwycięzca Tour de Pologne będzie miał przyjemność wznieść do nieba ikoniczne już trofeum, które zostało zaprojektowane i stworzone przez włoskiego artystę Mirko Demattè. Trofeum, które podobnie jak w poprzednich edycjach, wykonane jest z autochtonicznych materiałów Trentino i ma wielką wartość symboliczną, która łączy sport z rzemiosłem i wzmacnia relacje między ludźmi. Przesłanie, które nigdy nie było tak aktualne, jak również utrzymanie wartości naszego kolektywu zarówno w zakresie pokoju i solidarności, które Tour de Pologne chce przekazać światu.
Jesteśmy przekonani, że lista zawodników, którzy zdecydowali się w tym roku wziąć udział w polskim wyścigu etapowym, po raz kolejny zapewni chwile wspaniałego kolarstwa i mamy nadzieję, że kibice będa się dobrze bawić.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.