Rowerowe show w SkeatParku

Przed nami kolejne rowerowe szaleństwo! W najbliższą sobotę, 6 sierpnia, w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się „Rowerowe show w SkeatParku”. W zawodach mogą brać udział wszyscy chętni posiadający umiejętności jazdy na rowerach BMX w wieku od 5 do 46  lat. Osoby niepełnoletnie (od 5 do 18 lat) mogą uczestniczyć w zawodach za pisemną zgodą opiekuna prawnego, którego obecność przy rejestracji jest konieczna lub obecność osoby pełnoletniej wyznaczonej przez opiekuna prawnego. W zawodach wezmą udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Udział w imprezie jest nieodpłatny.

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego roweru przystosowany do uprawiania kolarstwa grawitacyjnego oraz kasku i ochraniaczy w celu zabezpieczenia się przed ewentualnymi upadkami.

Rejestracja uczestników odbywać się będzie drogą elektroniczną poprzez przesłanie w terminie do dnia 6 sierpnia na adres Bike.fly@o2.pl zgłoszenia lub osobiście w dniu zawodów od godz. 10 w miejscu zawodów.

W ramach „Rowerowego show w SkeatParku” zostaną przeprowadzone następujące konkurencje:

*Bmx park – każdy z zawodników ma dwa przejazdy po 1 minucie po wyznaczonej sekcji parkowej z możliwością wykorzystania wszystkich dostępnych ramp i przeszkód. Drugi przejazd odbywa się w drugiej kolejce.

*Bunnyhop contest: każdy z zawodników ma po dwa skoki na jedną wysokość.

Jeśli po dwóch skokach nie uda mu się przeskoczyć przez tyczkę odpada. Wygrywa zawodnik, który przeskoczył tyczkę umieszczona najwyżej.

*Best trick: wszyscy uczestnicy w tym samym czasie (15 minut) muszą zrobić jak najlepszy trik. Do wykorzystania mają wszystkie przeszkody i rampy na parku.

Każdy uczestnik może wziąć udział w jednej bądź we wszystkich konkurencjach.

W kategorii bmx park/best trick oceniane są: styl (wysokość i estetyka ewolucji), triki (trudność ewolucji), wykorzystanie terenu (ilość ramp, która została wykorzystana w przejeździe).

Dla uczestników „Rowerowego show w SkeatParku” organizatorzy przewidzieli liczne ciekawe nagrody. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Aktywności Kulturalnej Karuzela, a patronat objął nad imprezą Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.