Z policyjnych raportów. Kolizja w stanie wskazującym, stracił orientację, jazda na rauszu, kasa za zwrot dokumentów

Kolizja w stanie wskazującym

W dniu 30 lipca 2022 r., w miejscowości Planta, kierujący volkswagenem 30–latek z gminy Iwaniska, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go renaulta i doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem.

-Wraz z mężczyzną podróżowała jego żona oraz dwójka małych dzieci –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W drugim pojeździe wraz z 55-letnią kierującą znajdowało się również dwoje małych dzieci. Na szczęście, nikt podczas tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Jak się okazało, sprawca kolizji miał w swoim organizmie prawie 0,3 promila alkoholu. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. 30–latek stanie przed sądem. Musi liczyć się z wysoką karą finansową oraz zakazem prowadzenia pojazdów.

Stracił orientację w terenie

W dniu 31 lipca 2022 r., funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Ożarowie odnaleźli w Przybysławicach osobę poszukiwaną.

-Zaginięcie mężczyzny dzień wcześniej w Komendzie Miejskiej w Tarnobrzegu zgłosili jego najbliżsi –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. 34-latek z gminy Gorzyce stracił orientację w terenie i nie potrafił wrócić do domu. Poszukiwania dodatkowo utrudniał jego stan, ponieważ jest on osobą borykającą się z niepełnosprawnościami. Logiczny kontakt z nim był utrudniony.

Policjanci w obecności rodziny przekazali 34-latka załodze pogotowia ratunkowego w stanie niezagrażającym życiu.

Weekendowa jazda na rauszu

W dniu 31 lipca 2022 r., policjanci z ostrowieckiej komendy otrzymali zgłoszenie, iż pracownicy jednej ze stacji paliw ujęli nietrzeźwego kierującego mazdą, który podjechał pod dystrybutor i chciał zatankować swój pojazd.

-Policjanci, którzy dojechali na miejsce wykonali badanie stanu trzeźwości 45 –latka –mów podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Okazało się, że miał on w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia funkcjonariusze drogówki zatrzymali kolejnego nietrzeźwego, 68–latka kierującego motorowerem, jadącego całą szerokością jezdni. Miał on w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu.

W dniu 29 lipca 2022 r. ostrowieccy policjanci zatrzymali 58-latka, który podróżował osobowym peugeotem mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.  

Osoby te muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Żądał pieniędzy za zwrot dokumentów

W sobotnie popołudnie do opatowskiej komendy zgłosił się 26-latek z Ostrowca Świętokrzyskiego, który powiadomił o utracie dokumentów. Z jego relacji wynikało, że po skorzystaniu z usług jednej

Wychodząc z restauracji, położonej na terenie gminy Lipnik, 26-letni ostrowczanin przez nieuwagę pozostawił tam saszetkę z dokumentami osobistymi, kartami płatniczymi i drobną sumą pieniędzy.

-W krótkim czasie ze zgłaszającym, przy użyciu popularnego komunikatora, skontaktował się mężczyzna, który za zwrot dokumentów żądał pieniędzy –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Mężczyźni nie doszli do porozumienia co do wysokości kwoty, stąd też o całej sprawie dowiedzieli się policjanci. Szybko ustalili, że osobą żądającą okupu, był 33-latek z gminy Lipnik. Mężczyzna został zatrzymany, a mienie odzyskane i zwrócone prawowitemu właścicielowi.

33-latek stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że osoby, które przywłaszczą sobie portfel, w którym znajdowały się dokumenty muszą pamiętać o tym, że popełniają przestępstwo, które zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawieniem wolności do lat 2. Ponadto narażają pokrzywdzonego na dodatkowe koszty oraz trud wyrobienia nowych dokumentów. 

Znalezione tego typu rzeczy najlepiej, jeżeli istnieje taka możliwość, jest zwrócić rzeczy bezpośrednio właścicielowi. W przypadku, kiedy nie będzie to możliwe, należy zgłosić się ze znaleziskiem do najbliższej jednostki Policji. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.