Siatkarki KSZO SMS ciężko pracują, a klub dba o odnowę biologiczną

Tak, jak zapowiadał trener KSZO SMS Piotr Brodawka pierwszy miesiąc przygotowań do nowego sezonu drugoligowego nasz zespół poświęca na mocną pracę na siłowni oraz powrót do czucia piłki. Zespół trenuje dwa razy dziennie, a integracyjna wycieczka w Góry Świętokrzyskie była miłym przerywnikiem w treningach.

Nasza nowa środkowa Maja Orzyłowska mówi, że miniony tydzień był bardzo dobrze przepracowanym czasem, w którym oczywiście nie zabrakło narzekania i zakwasów.

-Jednak dzięki możliwości skorzystania z profesjonalnej odnowy, a dokładniej seansów w saunie, masażu i peelingu, wracamy do pracy z podwójną siłą – podkreśla Maja. -Wyjazd w góry był sprawdzianem wytrzymałości po intensywnym tygodniu, a jednocześnie integracją dla całej drużyny. Trasa wymagała zmiennej intensywności, ale jak dla mnie była dość przyjemna. Widoki zachwycały, a cały czas wędrówki upłynął szybko. Pieciogodzinna wyprawa minęła zaskakująco szybko. Nie zabrakło żarcików, obgadania spraw, na które nie było wcześniej czasu oraz lepsze zapoznanie się z drużyną. Zmęczenie dawało o sobie znaki, jednak wzajemna motywacja pomogła dotrzeć do celu.

Jak się okazało, podsumowaniem wyjazdu było spotkanie w pizzerii Da Grasso, dzięki któremu zawodniczki miały czas na lepsze poznanie i zaklimatyzowanie się w drużynie oraz oczywiście dobre jedzienie.

Julia Klisiak, nowa przyjmująca KSZO SMS, twierdzi że z powodu dwóch treningów dziennie, dni mijają bardzo szybko.

-Nie brakuje intensywności, trener daje nam trochę w kość, ale to dobrze – przy rzetelnej pracy wszystko na pewno do nas wróci – komentuje Julia. -Ja osobiście bardzo lubię czas przygotowań do sezonu. Dodatkowo ćwiczenia są tak skonstruowane, że nieustannie wymagają od nas szybkiej reakcji, myślenia i dużego skupienia, co dodatkowo rozwija naszą koordynację. Pierwszy tydzień zwieńczyła nasza wycieczka w Góry Świętokrzyskie i mimo tego, że momentami lekko nie było, myślę że czas minął nam w bardzo dobrej atmosferze. Nasza wyprawa była co prawda formą treningu, ale też dobrą okazją do lepszego poznania się. Przez pięć godzin marszu znalazłyśmy czas i na luźne wymiany zdań, większe dyskusje, a także chwile dla własnej „zadumy”. Jednak dzień dla naszego zespołu nie skończył się tylko poranną wycieczką. Wieczorem mieliśmy okazję kontynuować integrację przy wspólnej pizzy w DaGrasso. Za to w niedziele klub zapewnił nam godny reset. Sauna, peelingi oraz masaż w Piwnicy Peruna to coś, co na pewno było nam potrzebne po takim tygodniu.

Pierwszy mecz nowego sezonu nasze siatkarki rozegrają 1 października, kiedy to będą gościły na własnym parkiecie MKS Maraton Krzeszowice. W nowym sezonie w IV grupie II ligi KSZO SMS będzie rywalizował z 9 zespołami. Są to: Maraton Krzeszowice, SMS II Szczyrk, Kęczanin Kety, Marba Sędziszów Małopolski, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Kraków, MKS Imielin i AZS UMCS Lublin. Nie ma więc w składzie naszej grupy Silesii Mysłowice, natomiast wraca akademicki zespół z Lublina.

Na razie kadrę KSZO SMS tworzą: Julia Klisiak, Wiktoria Maksajda, Aleksandra Mich, Wiktoria Salamon, Maja Orzyłowska, Amelia Kos, Emilia Piotrowska, Julia Klimowicz, Oliwia Błaszczyk, Julia Kłosowska, Pola Marcyjanik, Kamila Dyduła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.