W weekend zapraszamy na Ostrowiec Cup. Siatkarki KSZO SMS pojadą do Nysy na Puchar Polski

Siatkarki KSZO SMS w najbliższy weekend, w dniach od 3 do 4 września, na własnych śmieciach rozegrają coroczny „Ostrowiec Cup 2022”. Rywalkami podopiecznych trenera Piotra Brodawki w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej będą takie ekipy, jak MKS Imielin, Poprad Nowy Sącz i AZS AWF Warszawa.

Na parkiecie zobaczymy zespół KSZO SMS w składzie: Julia Klisiak, Wiktoria Maksajda, Aleksandra Mich, Wiktoria Salamon, Maja Orzyłowska, Amelia Kos, Emilia Piotrowska, Julia Klimowicz, Oliwia Błaszczyk, Julia Kłosowska, Pola Marcyjanik, Kamila Dyduła.

W dniach 10-11 września drugoligowe siatkarki KSZO zagrają na turnieju w Jarosławiu z udziałem pierwszoligowych zawodniczek. Kolejny weekend, 17-18 września, spędzą z kolei na turnieju w Tomaszowie Lubelskim.

Pierwszy mecz nowego sezonu nasze siatkarki rozegrają 1 października, kiedy to będą gościły na własnym parkiecie MKS Maraton Krzeszowice. W nowym sezonie w IV grupie II ligi KSZO SMS będzie rywalizował z 9 zespołami. Są to: Maraton Krzeszowice, SMS II Szczyrk, Kęczanin Kety, Marba Sędziszów Małopolski, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Wisła Kraków, MKS Imielin i AZS UMCS Lublin. Nie ma więc w składzie naszej grupy Silesii Mysłowice, natomiast wraca akademicki zespół z Lublina.

Nyskie Towarzystwo Siatkówki Kobiet AZS Nysa będzie rywalem KSZO SMS w 1. rundzie Pucharu Polski Kobiet 2023.

W 1 rundzie wstępnej  grają drużyny rozgrywek wojewódzkich oraz zespoły drużyn 2 ligowych i 1 Ligi Kobiet, które zgłosiły się do udziału w rozgrywkach Pucharu Polski – w tym roku jest ich 13. W 1 rundzie wstępnej zostanie rozegranych pięć spotkań. Na zwycięzców, w 2 rundzie już czekają przedstawiciele 1. Ligi – LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Trans-Ann Płomień Sosnowiec oraz ITA TOOLS Stal Mielec – te zespoły nie miały rywali w pucharowej drabince na etapie 1 rundy.

Z uwagi na fakt, iż zespół KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski zajął w minionym sezonie wyższe miejsce od rywalek, gospodarzem tego meczu będzie ekipa z Nysy. Mecz zostanie rozegrany 12 października

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.