Z policyjnych raportów. Kierowca miał ponad 3 promile, trafił w ogrodzenie. Motocyklista jechał o 69 km/h za szybko

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 53-letni mieszkaniec gminy Kunów, który w dniu 13 września 2022 r., w Dołach Biskupich, pojazdem marki Volkswagen spowodował kolizję drogową, uderzając w betonowy mur ogrodzenia jednej z posesji.

-Jak się okazało, kierowca wsiadł za kierownicę swego auta mając ponad 3 promile alkoholu –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Grozi mu kara do lat 2 pozbawienia wolności i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

***

W dniu 13 września 2022 r. policjanci z Wydziału Ruchu ostrowieckiej komendy zatrzymali prawo jazdy 19-latkowi. Mieszkaniec gminy Bodzechów w miejscowości Nietulisko Duże rozpędził swój motocykl marki Kawasaki do 109 km/h, przekraczając przepisową wartość prędkości o 69 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i utracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

-Przypominamy, że policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymuje prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Za pierwszym razem traci się prawo jazdy na 3 miesiące. Jeśli w tym czasie kierowca będzie prowadził pojazd, okres ten przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna wpadka bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu.

 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Z policyjnych raportów. Kierowca miał ponad 3 promile, trafił w ogrodzenie. Motocyklista jechał o 69 km/h za szybko

  • 16 września 2022 at 15:24
    Permalink

    Powinien sie tlumaczyć ze to wpływ zjawisk naturalnych, w oparciu o precedens osuwiska. Przecież wiadomo że jak sie zaniedba pilnowania odpowiedniej prędkosci to niechcacy noga zadrży i jest tródniej zapanować nad pojazdem, to jest chyba zrozumiałe i jak najbardziej naturalne. Wtedy o kolizje nie tródno. Predkość obrotowa ziemi spowodowała utrate kontroli nad pojazdem i sie sało. Nie każdy tak na czutke umie sobie to obliczyć. Podobnie jak z osuwiskiem, ziemia sie osuneła, a spadajacy asfalt złamał rury. A że przy okazji zniszczone zostały garaże to skutek uboczny naturalnych zjawisk. Nikt tu nie ponosi winy. To zjawisko było nawet zjawiskowe, bo w na kość zamarznietym gruncie, sie osuneło jak po błocie, co chyba jeszcze nigdzie sie nie wydarzyło i trzeba chwalić, bo w czymś przynajmniej jesteśmy pierwsi. Nie jest takie proste przewidywać zjawiska. Przecierz on nie chciał spowodować kolizji. Trzeba pobrać pieniadze z ministerstwa cyfryzacji i naprawić szkody. Co sie chłopa czepiacie. A ten motocyklista, to też nie dopilnował cisnienia w rurze i kiedy trzeba było zmniejszyć, to dalej jechał na odkręconym, ot nie spostrzegł w pore że trzeba przykrecić, czy to też nie jest naturalne? To własnie takie drobne, naturalne, niedopatrzenie rownież spowodowało osuwisko i nikt sie byle czego nie czepiał. A najlepiej ewentualni poszkodowani niech sobie sami naprawią szkody. To chyba jasne że to z przyczyn naturalnych. Nad czym tu dyskutować. Za co kogo tu obwiniać. Nikt tu nie chciał wyrzadzać szkód. Czy skłonność do przesady czy zaniedbań, nie jest czymś naturalnym? Jeśli mi nie wierzycie prześledżcie sobie proces o wyrządzone szkody przez osuwisko. Tam jasno zostało powiedziane, że to było naturalne. Przecierz jest naturalne ze nie wdać co sie dzieje kilka merów pod ziemią. Dopiero gdy asfalt spadł i złamał rury było widać. I tu podobnie, przecierz bardzo czesto nie widać co jest za zarętem, czy za górką. A jesli jest za duże ciśnienie, to wszystko zgodnie z naturą może sie wydarzyć. Tam cały sztab ludzi nie mógł przewidzieć, a tu sie tego rząda od jednego człowieka z trzema promilami?, …który w sposób naturalny ma ograniczoną zdolność przewidywania? Jako okoliczność łagodzącą należy przyjać fakt że przy trzech promilach, to naprawde może być tródno zapanować nad zjawiskami naturalnymi, a co dopiero je przewidywać. Co w tym przypadku jest niezgodne z naturą? To są jak najbardziej zjawiska naturalne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.