Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie

W Kielcach odbyły się eliminacje wojewódzkie do zawodów ogólnopolskich „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, organizowanych dla dzieci urodzonych w latach 2011-2012. Odpowiedzialnym za organizację zawodów był koordynator wojewódzki programu LDK Janusz Ozdoba. W zawodach uczestniczyło 386 zawodników w 2 wybranych konkurencjach (jednej biegowej- 60 lub 300 m i jednej technicznej- skok w dal lub wzwyż, bądź rzut piłeczką palantową) Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki, dyplomy i posiłek. Dla chętnych dodatkowych zmagań ruchowych w strefie młodego olimpijczyka czekały medale i gadżety.

Z naszego miasta wystartowało 75 uczniów z PSP 1, PSP 5, PSP 7, PSP 14. Wyjazd na zawody dzieci z Ostrowca zorganizowała Elżbieta Ozdoba z PSP 14. Reprezentacja naszego miasta wywalczyła 2 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale w konkurencjach indywidualnych oraz 1 srebrny i 1 brązowy w dwuboju.

Złote medale indywidualnie wywalczyli: Bartosz Widurski – PSP 7 w skoku wzwyż oraz Bartosz Walerys – PSP 14 w biegu na 60 m. Srebrne medale zdobyli: Wojciech Madej- PSP 7 w skoku wzwyż, Oliwer Wilk – PSP 7 w biegu na 60 m, Maja Witkowska – PSP 1 w rzucie piłeczką palantową, Marcel Budzeń – PSP 1 w skoku w dal. Brązowe medale przypadły Piotrowi Wykrocie z PSP 5 w skoku wzwyż i Lenie Soboń z PSP 14 również w skoku wzwyż.

W kategorii dwuboju srebrny medal wywalczył Bartosz Walerys z PSP 14, a medal brązowy Oliwier Wilk z PSP 7. Wśród 30-osobowej reprezentacji naszego województwa na Zawody Ogólnopolskie w Warszawie zakwalifikowało  się siedmioro uczniów z Ostrowca: Bartosz Widurski, Oliwier Wilk, Filip Skwarliński, Nadia Żmuda, Piotr Wykrota, Bartosz Walerys, Sebastian Budzeń,. Naszych młodych lekkoatletów przygotowali i sprawowali nad nimi opiekę: Joanna Jaroszek i Damian Falecki z PSP14, Wojciech Lis i Marcin Bartnik z PSP 7 i Piotr Kurek z PSP 1.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.