I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej ,,Dolina Świślina” w Dołach Biskupich

Przyroda, historia i przygoda w jednym, tak przebiegał zorganizowany w dniu 16 września br. I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej ,,Dolina Świśliny” w Dołach Biskupich. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie WITULIN NAD ŚWIŚLINĄ w Dołach Biskupich, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy
oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Dołach Biskupich. Rajd zorganizowano pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie Lecha Łodeja. Gmina Kunów obfituje w wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest niewątpliwie dolina rzeki Świśliny, gdzie, na stosunkowo niewielkim obszarze, znajdują się unikatowe na skalę światową odkrywki geologiczne, datowane nawet na 400 milionów lat.
W I Rajdzie wzięli udział uczniowie czterech szkół podstawowych z terenu gminy Kunów z miejscowości: Janik, Kunów, Nietulisko Duże i Wymysłów, łącznie 60 osób. Jak podkreślił prezes Stowarzyszenia Paweł Gawron jest to niezwykłe wydarzenie promujące historię i bogactwo przyrodnicze naszego regionu wśród młodego pokolenia.
W przyszłości planujemy organizację podobnych inicjatyw skierowanych do szerokiego grona odbiorców”. Burmistrz Kunowa Lech Łodej, radna Maria Pająk oraz prezes Stowarzyszenia WITULIN NAD ŚWIŚLINĄ Paweł Gawron wraz z członkami Aldoną Chocjnacką oraz Andrzejem Mazurem złożyli słowa uznania i podziękowania za prezentację ścieżki geoedukacyjnej dla
dr hab. Anny Fijałkowskiej – Mader. Podziękowali również dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu ze szkół podstawowych z terenu gminy Kunów za udział w pierwszej edycji rajdu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “I Rajd Pieszy po ścieżce geoedukacyjnej ,,Dolina Świślina” w Dołach Biskupich

  • 27 września 2022 at 08:24
    Permalink

    Tylko nie zróbcie z tej doliny drugiego Bałtowa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *