Ostrowieccy lekkoatleci na mistrzostwach Polski U-16. Michał Potrzeszcz brązowym medalistą! (zdjęcia)

W dniach od 26 do 28 września w Lublinie odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski U-16. W zawodach wystartowała trzyosobowa reprezentacja UKS Czwórka Ostrowiec Świętokrzyski.
Ogromny sukces w tej imprezie zanotował Michał Potrzeszcz – uczeń Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. który w biegu na 100 m wygrał swoją serię eliminacyjną z rekordem zyciowym 11,31, a w finale w stawce 40 najlepszych polskich sprinterów zdobył brązowy medal z czasem 11,33 s. Ostrowczanin dał się wyprzedzić tylko Igorowi Łuczyńskiemu z Rawy Mazowieckiej (11,18 s) i Erykowi Krakowskiemu ze Stali Ostrów Wielkopolski (11,19 s).
Michał był również bardzo blisko sprawienia sensacji w biegu na 300 m. Wyraźnie wygrał swój bieg z czasem 36,55 s, przy okazji bijąc własny rekord życiowy. Niestety, w ostatniej serii trzech zawodników pobiegło szybciej. Miejmy nadzieję, że Michał Potrzeszcz pójdzie w ślady swojego trenera Krzysztofa Sidowskiego, który był czołowym polskim sprinterem.
Jak startowali pozostali ostrowieccy, młodzi lekkoatleci? Anastazja Kaczmarek była 29 na 300 m (43,29s), a Bartosz Kowalski 17 w skoku w dal (5,55 m).
-To był niezwykle udany start. Nasi zawodnicy startowali bez kompleksów wobec rówieśników posiadających bardzo dobre warunki do uprawiania lekkoatletyki. Godnie reprezentowali Ostrowiec Świętokrzyski na mistrzowskiej imprezie-podkreślają trenerzy Krzysztof Sidoiwski i Janusz Ozdoba.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *