Kradła nie za dużo, ale często

W dniu 28 września 2022 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 22-latkę, podejrzaną o kradzieże kosmetyków.

-Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkanka gminy Kunów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy kilkukrotnie odwiedzała drogerie popularnej sieci na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nie byłoby w tej historii nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że podczas jej pobytu w tych sklepach znikały z półek kosmetyki. Nieuczciwa klientka zabierała ze sobą zawsze towar o stosunkowo niskiej wartości, co powodowało, iż czyny te kwalifikowane były jako wykroczenia. Łącznie straty, które spowodowała sprawczyni, oszacowane zostały na  kwotę ponad 650 złotych. 

Funkcjonariusze zajmujący się tymi sprawami połączyli działania kobiety w czyn ciągły, co umożliwiło przedstawienie 22-latce zarzutu o przestępstwo, do którego się przyznała.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *