Zamknięty basen zmorą piłkarzy wodnych. Waterpolowy KSZO się wzmacnia

Już w dniach od 8 do 9 października ruszają ekstraklasowe rozgrywki o mistrzostwo Polski seniorów w piłce wodnej. W pierwszej kolejce waterpoliści KSZO mieli zmierzyć się w Ostrowcu Świętokrzyskim z Box Logistics Waterpolo Poznań, ale ten mecz został, z powodu wykrycia na Pływalni Rawszczyzna bakterii, przeniesiony na inny termin.

-Nie wyobrażam sobie, by i w tym tygodniu basen był zamknięty, gdyż przed nami wyjazd do Bytomia i wymagający mecz z silnym WTS – mówi trener, Robert Serwin. Nie możemy tylko  i wyłącznie trenować na siłowni, nie mając kontaktu z wodą i z piłką.

Jak się dowiedzieliśmy, KSZO utrzymał skład z poprzedniego sezonu. Nadal w zespole występować będą Maksymilian Krakowiak, Maksymilian Walesic i Brajan Nochelski, którzy co prawda studiują, ale nadal deklarują chęć gry w ostrowieckiej drużynie. Trener Robert Serwin ma nadzieję, że tak samo będzie w przypadku będzie Kacpra Nabrzuchowskiego, który rozpoczął studia na uczelni pożarniczej. Ma nadzieję, gdyż pogodzenie sportu i nauki nie wyszło długoletniemu kapitanowi zespołu Igorowi Szląszkiewiczowi, który obecnie reprezentuje służbę i uczelnię wojskową.

KSZO zostanie przed rozgrywkami ekstraklasowymi wzmocniony. Co prawda nie będą w nim występowali tak, jak dotychczas dwaj Serbowie – Viktor Mesaroš i Władimir Korovliev – ale nasze barwy będzie reprezentował za to Białorusin, grający na pozycji centra, mierzący194 cm wzrostu, Yauhen Hryshkevich. KSZO czeka także na zgodę Komitetu Technicznego Piłki Wodnej, by do kadry włączyć innego Białorusina, młodego, bo z rocznika 2007 gracza, Daniła Liaushy.

Do drużyny wraca wychowanek KSZO bramkarz Wojciech Kotaś, który o miejsce w wyjściowym składzie będzie rywalizował z naszym uzdolnionym jeszcze juniorem, Janem Skalińskim.

KSZO zostanie także wzmocniony doświadczonym i obdarzonym dobrymi warunkami fizycznymi Alanem Rusewiczem, byłym graczem ŁSTW Łódź i Alfy Gorzów Wielkopolski. Trener Robert Serwin chce, by w zespole pełnił rolę  reżysera gry, zawodnika zdolnego do kreowania poczynaniami zespołu.

W tym sezonie rozgrywki będą się toczyły według zasady gry „każdy z każdy” i „na tabelę”. Nie będzie więc podziału na zespoły rywalizujące o medale i o utrzymanie się w ekstraklasie. Jak mówi trener Robert Serwin, taki regulamin bardziej odpowiada naszej drużynie, która chce powalczyć w tym sezonie o wyższe, aniżeli 6 miejsce w Polsce.  Zapowiadają się ciekawe rozgrywki, gdyż wiele zespołów dokonało zmian kadrowych.

Robert Serwin, trener KSZO: -Cieszę się, że mam przyjemność kolejny sezon prowadzić zespół w waterpolowej ekstraklasie i prowadzić w nim chłopców, którzy pod moją wodzą rozpoczynali przygodę z piłką wodną. Chciałbym, by nasza dyscyplina była w Ostrowcu Świętokrzyskim traktowana poważnie, według naszych osiągnięć i sukcesów, mierzonych chociażby złotym medalem mistrzostw Polski juniorów. Mam nadzieję, że w tej materii coś się zmieni, bo dotychczas to nasze sukcesy dostrzega jedynie Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *