Autoryzowała transakcję, na której straciła blisko 1.350 złotych

W dniu 8 października 2022 r. do ostrowieckiej komendy zgłosiła się 37–letnia mieszkanka gminy Waśniów, która padła ofiarą przestępstwa.

-Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka godzin wcześniej wystawiła za pomocą aplikacji internetowej do sprzedaży spodnie –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka minut później za pośrednictwem komunikatora ze sprzedającą, skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu wystawionej przez nią rzeczy. Po uzgodnieniu warunków sprzedaży 37-latka otrzymała wiadomość z linkiem. Nic nie podejrzewając, kliknęła na podany link, a następnie podała dane swoje karty bankomatowej i dokonała autoryzacji transakcji. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęły pieniądze w kwocie blisko 1.350 złotych.

Policjanci ostrzegają, że sprzedając w Internecie także można paść ofiarą oszustów. Nie klikajmy w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytajmy uważnie SMS-y autoryzacyjne. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *