Był nawet tort ze zdjęciem mistrzów Polski. Złoci medaliści wyróżnieni przez władze powiatu (zdjęcia)

W miniony piątek, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, władze powiatu upominkami i tortem ze zdjęciem naszych waterpolistów KSZO, dziękowali naszym mistrzom Polski juniorów w piłce wodnej. Gratulacje złotym medalistom złożyli starosta Marzena Dębniak, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowieckiego Mariusz Pasternak, członek zarządu powiatu Agnieszka Rogalińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Mariusz Łata i sekretarz powiatu, Łukasz Witkowski.

Przypomnijmy, że złote krążki w finale mistrzostw Polski juniorów w Szczecinie wywalczyli podopieczni trenera Roberta Serwina w składzie: Daniel Idzikowski, Brajan Nochelski, Kacper Nadbrzuchowski, Dariusz Woźniak, Igor Ostrowski, Jakub Żelazowski, Piotr Młodawski, Wiktor Staniszewski, Jan Skaliński, Oskar Tokarski, Maksymilian Walesic, Wiktor Skit.

Specjalne podziękowania nasi młodzi waterpoliści przyjęli od starosty Marzena Dębniak, która nie kryła słów uznania za tak wspaniałą promocję przez piłkarzy wodnych powiatu ostrowieckiego na ogólnopolskiej arenie. Marzeniem pani starosty jest wywalczenie  przez nasz zespół trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Zaznaczyła, że w naszej drużynie jest aż trzech leworęcznych zawodników. Sama niegdyś grając w siatkówkę lub w tenisa stołowego korzystała w sportowych zmaganiach z atutów lewej ręki. Agnieszka Rogalińska podkreśliła wielką radość z triumfu pomarańczowo-czarnych i zespołowości sukcesu waterpolistów, którą potrafił zbudować trener Robert Serwin.

Część naszej mistrzowskiej drużyny, jak podkreśla trener Robert Serwin, rozpoczęła już studia, np. Maksymilian Walesic i Kacper Nadbrzuchowski w Warszawie, a Brajan Nochelski w Kielcach. We wspaniały sposób godzą sport z nauką. Nadal będą reprezentować nasz klub. Wiktor Staniszewski z kolei będzie grał w juniorskiej ekipie KSZO i seniorskiej AZS UW Warszawa. Podyktowane to jest prośbą trenera kadry narodowej, nota bene ostrowczanina, Marcina Bara, który chce mieć całą kadrę do dyspozycji w stolicy. Jak wyjawił nam Wiktor wkrótce nasz zespół juniorski zagra na turnieju w Brazylii.

Wiceprezes KSZO ds. pływania i piłki wodnej, a jednocześnie dyrektor MOSiR, poinformował że basen z powodu wykrycia bakterii będzie jeszcze nieczynny przez ten tydzień.  Tak więc od 17 października waterpoliści będą mogli powrócić do zajęć w wodzie. 

Zwieńczeniem spotkania była degustacja specjalnego tortu i innych słodkości. Były życzenia, wręczenie dyplomów z podziękowaniami i upominków oraz pamiątkowe zdjęcie. Trzeba podkreślić miłą i serdeczną atmosferę spotkania z mistrzami Polski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *