Z policyjnych raportów. Kradł perfumy i alkohol. Nieudane „zakupy” w markecie. Ktoś ukradł tonę pszenicy

Kradł perfumy i alkohol. W dniu 18 października 2022 r., kilka minut po godz. 14, w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich w trakcie pełnionej służby zwrócili uwagę na pracownika ochrony, który biegł za młodym mężczyzną.

-Funkcjonariusze w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka, który chwilę wcześniej skradł perfumy o wartości 130 zł –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy zatrzymanym skradzione mienie.

Jak się okazało, 34-letni ostrowczanin przez ostatnie trzy tygodnie kradł w miejscowych drogeriach markowe perfumy. Ich wartość wyceniono na kwotę ponad 2.500 zł. Ponadto nieuczciwy klient dopuścił się podobnego procederu w miejscowych hipermarketach, gdzie jego łupem padał drogi alkohol o łącznej wartości 500 złotych.

W dniu 19 października 2022 r. 34-latek usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Nieudane „zakupy” w markecie. W dniu 18 października 2022 r., ok. godz. 18.45, w Ostrowcu Świętokrzyskim w jednym z marketów pracownik ochrony ujął 41-latkę, która przekroczyła linię kas, nie płacąc za zabrany z półek towar.  Kobiecie miał towarzyszyć mężczyzna, który kilka minut wcześniej opuścił teren sklepu.

-Policjanci zatrzymali 41-latkę oraz jej 37-letniego partnera, którzy próbowali przywłaszczyć sobie różnego rodzaju artykuły spożywczo –przemysłowe o wartość ponad 1.200 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 19 października 2022 r. przestępczy duet, po nocy spędzonej za kratkami, usłyszał zarzuty kradzieży.

Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ktoś ukradł tonę pszenicy. W dniu 17 października 2022 r., w gminie Waśniów, z magazynu na zboże należącego do 70-latka, nieznany sprawca skradł około jednej tony pszenicy. Właściciel oszacował wartość strat na kwotę ponad 1.300 złotych. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *