Siatkarki KSZO SMS postarały się o niespodziankę. Mają pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo i pozycję wiceliderek rozgrywek!

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Marba Sędziszów Małopolski – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (15:25, 23:25, 25:27).

Marba: Bochenek, Bazan, Koziańska, Pelczarska, Głaz, Małek, Pikusa, Jarema, Lubas, Żabińska, Hanejko (libero). Trener: M.Leś.

KSZO: Dyduła, Marcyjanik, Klisiak, Błaszczyk, Maksajda, Piotrowska, Kos, Mich, Orzyłowska, Kłosowska, Salamon (libero). Trener: P.Brodawka.

Ostrowieckie siatkarki postarały się o miłą niespodziankę, odnosząc w sobotę pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo z wymienianą jednym tchem jako kandydat do awansu, Marbą.

Już od pierwszych piłek I seta nasza drużyna grała, jak równy z równym. Oglądaliśmy dobrą grę bloku, a po wielu wyblokach akcje kontrujące, po których zdobywaliśmy punkty. Co prawda Marba prowadziła 9:6, ale po chwili było już 10:11 i tym razem to trener gospodyń prosił o przerwę na żądanie. Od stanu 12:17 gra ostrowczanek utwierdzała nas z każdą piłką i minutą gry, że wygramy seta inaugurującego to spotkanie. i tak też się stało…

W II secie KSZO SMS potrafił kontynuować dobrą grę z pierwszej partii. Nic dziwnego, że było 7:11 i 10:17. Co prawda Marba zdołała w końcówce wyjść na prowadzenie 21:20, ale decydujące akcje to nasz zespół lepiej rozgrywał i objął prowadzenie w spotkaniu 2:0.

W III partii doświadczone siatkarki Marby grały już o utrzymanie się w meczu, ale i ta sztuka im się nie udała. KSZO prowadził grę, a na tablicy świetlnej zmieniał się tylko korzystny rezultat dla podopiecznych trenera Piotra Brodawki. Było więc 5:8 i 16:20. Powtórzyła się sytuacja z II seta i na moment Marba prowadziła 17:15 i 22:20, ale nasze panie wyciągnęły wnioski z poprzednich spotkań i tym razem  pokazały, że potrafią rozgrywać końcówki. Były więc górą także i w trzecim  secie, który wygrały na przewagę.

KSZO SMS, po wygranej w Sedziszowie Małopolskim, wskoczył na pozycję wicelidera. 29 października podejmuje kolejną, silną drużynę, a mianowicie Tomasovię Tomaszów Lubelski.