Z policyjnych raportów. Kolejny senior poszedł z torbami. Włamywacz usłyszał zarzuty

Kolejny senior poszedł z torbami. W dniu 24 października 2022 r. na telefon stacjonarny ostrowczanina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował go, że prowadzona jest „policyjna akcja” w celu zatrzymania oszustów, a dotychczasowe ustalenia wskazują, że właśnie to on ma paść ich ofiarą.

-Zmanipulowany 81-latek, obawiając się o swoje oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym, zaczął postępować zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od przestępców –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 81-latek podał m.in. swoje dane osobowe do wykonania przelewu, ostatnie cyfry numeru PESEL oraz autoryzował przychodzące kody sms dotyczące likwidacji lokat bankowych. Ostatecznie kiedy zorientował się, że ma do czynienia z oszustami rozłączył się i skontaktował się z pracownikiem banku, który uświadomił go, że z jego konta zostały wykonane przelewy na kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci apelują do osób młodych, aby informowali swoich rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni.

Włamywacz usłyszał zarzuty. Pod koniec września ożarowscy policjanci dostali sygnał o włamaniu do jednej z piwnic na terenie Jakubowic. Na miejscu okazało się, że po uprzednim wyłamaniu kłódki przy drzwiach wejściowych sprawca dostał się do piwnicy, skąd ukradł butlę gazową.

-Po przeanalizowaniu zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci ustalili, że sprawcą tego czynu był 29–letni mieszkaniec gminy Ożarów –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. W dniu 24 października 2022 r. został zatrzymany przez policjantów z Zespołu Kryminalnego ożarowskiego komisariatu i usłyszał zarzuty.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *