Siatkarki KSZO SMS wygrały w Krakowie! Są liderkami!

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Wisła Kraków – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (25:23, 25:27, 14:25, 15:25).

Wisła: Tworzydło, Mółka, Pociask, Gajewska, Olenderek, Oleksiak, Piekarniak (libero) oraz Zawada, Dragosz. Trener: M.Kawęcki.

KSZO SMS: Dyduła, Marcyjanik, Klisiak, Błaszczyk, Piotrowska, Orzyłowska, Salamon (libero) oraz Maksajda, Kos, Mich, Kłosowska. Trener: P.Brodawka.

Nasze siatkarki nie zwalniają tempa. To ich drugie, wyjazdowe zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu objęły prowadzenie w rozgrywkach.

Tradycyjnie już ostrowczanki przegrały pierwszego seta. Krakowianki prowadziły w nim 5:4, 13:11, 20:19 i 23:21. Nasz zespół nie grał źle, ale brakowało mu nieco dokładności.

II set miał niemalże identyczny przebieg, gdyż gospodynie prowadziły różnicą jednego, dwóch lub trzech punktów. Było 3:1, 8:5, 11:9,15:12 i 21:20. Jednak tym razem naszym zawodniczkom udało się je dogonić i obrócić losy seta. Przy stanie 24:24 atakiem z środka popisała się Maja Orzyłowska. Co prawda Wisła doprowadziła znów do remisu 25:25, ale jej siatkarki zaliczyła dwa auty – jeden po zagrywce, a drugi po ataku ze skrzydła i w ten sposób KSZO SMS doprowadził do wyrównania stanu meczu.

Przegrana na przewagi w II secie nie najlepiej wpłynęła na zespół krakowski, który już w III i IV partii nie miał wiele do powiedzenia i w sumie zanotował szóstą porażkę w sezonie. Oba te sety zakończyły się wysokimi wygranymi siatkarek KSZO SMS, które z kolei do Ostrowca przywiozły komplet punktów.