Hetman w TVP

W siedzibie Stowarzyszenia HETMAN miało miejsce nietypowe i jednocześnie prestiżowe wydarzenie. Gościem klubu była TVP. Telewizja Polska produkuje drugi sezon miniserię pod nazwą „Zacznij od zdrowia”. Program emitowany będzie w każdą niedzielę o godz. 17:30 na antenie TVP2. W kolejnych odcinkach programu, który powstaje we współpracy z PZU, zostaną przybliżone najciekawsze tematy z obszaru medycyny, profilaktyki zdrowotnej oraz bezpieczeństwa. Nie zabraknie także felietonów o Dobrej Drużynie PZU, która promuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Klub ostrowiekci informuje, że w świetle kamer HETMAN zaprezentował zajęcia treningowe przeprowadzone przez Adama Choinę. Następnie odbyły się dwa turnieje szachów błyskawicznych dla dzieci i młodzieży do lat 10 i powyżej lat 10. Najmłodszy zawodnik miał 6 lat, a najstarszy 17. Turniejom towarzyszyły wywiady, błysk fleszy, partie towarzyskie z pracownikami TVP i oczywiście sportowe emocje.

W turniejach wzięło udział 29 zawodników. Na dystansie siedmiu rund w grupie starszej zwyciężył Mateusz Stefaniec przed Janem Choiną i Jakubem Karysiem. Wśród dziewcząt najmocniej dysponowana była Katarzyna Karyś, która wyprzedziła Natalię Opalę. W młodszej grupie zacięty bój rozstrzygnięty punktacją dodatkową stoczyli Mateusz Budzeń i Wojciech Szczukiewicz. O włos zwyciężył Wojtek, a podium uzupełnił Krzysztof Graczkowski. Małgorzata Karyś okazała się najlepsza wśród młodych dam, wyprzedzając Emilię Sochacką.

Tradycyjnie wszyscy zawodnicy nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami.

Po raz kolejny stowarzyszenie HETMAN dokłada swoją cegiełkę do promocji szachów i rozwoju tej dyscypliny w regionie. Tym razem nie jest to cegiełka, a konkretna cegła, gdyż całe wydarzenie zostanie wyemitowane w postaci programu telewizyjnego na antenie TVP 2.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *