Święto Niepodległości na biegowo
Zorganizowane 12 listopada Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2022 dla dzieci i młodzieży przyciągnęły na Miejski Stadion Sportowy KSZO 1075 osób.
Placówki prowadzone przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2022 rywalizowały o miano najlepszej szkoły (najliczniejszy udział w biegach i największy udział uczniów w stosunku do liczby uczniów szkoły) oraz najlepszego przedszkola – za najliczniejszy udział w biegach. W rywalizacji szkół na najlepszych czekają nagrody finansowe na poprawę warunków organizacji zajęć sportowych, odpowiednio 2000zł (za I miejsce), 1500zł (II) i 1000zł (III) – w obu klasyfikacjach. Główne nagrody – po 2000zł – trafią do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1, która reprezentowana była przez 176 osób oraz do Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, która reprezentowana była przez 42,75 % uczniów swojej szkoły! Trzy najlepsze przedszkola otrzymają nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Najliczniejszym okazało się Publiczne Przedszkole Nr 21, które było reprezentowane przez 67 dzieciaków.
Zwycięzcy biegów:
Klasy VIII (2008) dziewczęta, 720m: 1. Oliwia Żak (PSP7), 2. Wiktoria Żurek (PSP3), 3. Oliwia Kosmacińska (PSP7).
Klasy VIII (2008) chłopcy, 1100m: 1. Karol Osuch (PSP5), 2. Bartek Petruczynik (PSP7), 3. Adam Czuba (PSP5).
Klasy VII (2009) dziewczęta, 720m: Julia Górniak (PSP14), 2. Adrianna Górniak (PSP14), 3. Nikola Mazur (PSP14).
Klasy VII (2009) chłopcy, 1100m: 1. Jakub Słomiński (SP Staw Kunowski), 2. Piotr Czajkowski (PSP5), 3. Michał Wiączek (PSP7).
Klasy VI (2010) dziewczęta, 720m: 1. Marina Dudek (PSP7), 2. Lena Słomińska (SP Staw Kunowski), 3. Valeria Zinkiewych (PSP7).
Klasy VI (2010) chłopcy, 720m: 1. Michał Furtowicz (PSP7), 2. Dawid Połowniak (SP Staw Kunowski), 3. Alan Jaworski (PSP7).
Klasy V (2011) dziewczęta, 360m: 1. Zuzanna Machnicka (PSP1), 2. Malwina Fraszczyk (PSP3), 3. Natalia Janik (PSP4).
Klasy V (2011) chłopcy, 360m: 1. Oliwier Wilk (PSP7), 2. Marcel Budzeń (PSP1), 3. Korner Król (PSP7).
Klasy IV (2012) dziewczęta, 360m: 1. Karolina Grudniewska (PSP14), 2. Lena Połetek (PSP1), 3. Marysia Walerys (PSP7).
Klasy IV (2012) chłopcy, 360m: 1. Witold Przybylski (Wawer Warszawa), 2. Piotr Wykrota (PSP5), 3. Bartosz Walerys (PSP14).
Kolejność w Sztafecie Niepodległości:
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9.
Klasyfikacja szkół na najliczniejszy udział w biegach:
M-ce |
Placówka |
Wynik |
1 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 |
176 osób |
2 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 |
160 osób |
3 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 |
123 osób |
4 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 |
109 osób |
5 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 |
82 osób |
6 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 |
70 osób |
7 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 |
65 osób |
8 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 |
40 osób |
Klasyfikacja szkół na największy udział uczniów w stosunku do ogólnej liczby:
M-ce |
Placówka |
Wynik |
1 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 |
42,75 % |
2 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 |
40,23 % |
3 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 |
34,76 % |
4 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 |
30,75 % |
5 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 |
28,66 % |
6 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14 |
25,93 % |
7 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 |
10,61 % |
8 |
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 |
9,22 % |
Klasyfikacja przedszkoli na najliczniejszy udział w biegach:
M-ce |
Placówka |
Wynik |
1 |
Publiczne Przedszkole Nr 21 |
67 osób |
2 |
Publiczne Przedszkole Nr 19 |
42 osób |
3 |
Publiczne Przedszkole Nr 5 |
37 osób |
4 |
Publiczne Przedszkole Nr 16 |
36 osób |
5 |
Publiczne Przedszkole Nr 7 |
24 osób |
6 |
Publiczne Przedszkole Nr 11 |
13 osób |
7 |
Publiczne Przedszkole Nr 12 |
6 osób |
8 |
Publiczne Przedszkole Nr 15 |
0 |
W Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2022 dla dzieci i młodzieży wzięli udział również uczniowie szkół niepublicznych z terenu Ostrowca Świętokrzyskiego, szkół z gmin ościennych oraz innych powiatów czy województw, m.in. z Kielc, Wrocławia czy Warszawy. Swoich reprezentantów miały: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Ostrowcu Świętokrzyskim – 7 osób, Szkoła Podstawowa w Waśniowie – 3, Szkoła Podstawowa w Bodzechowie – 2, Szkoła Podstawowa w Szewnie – 2, Szkoła Podstawowa Nr 4 we Wrocławiu – 2, Katolicki Zespół Edukacyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Dwunastka” w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. S. Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, Szkoła z Pasją im. E. Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim – 1, Szkoła Podstawowa im. A. Hedy Szarego w Kunowie – 1, Szkoła Podstawowa w Stawie Kunowskim – 1, I Społeczna Szkoła Podstawowa Im. M. Reja w Kielcach – 1, Szkoła Podstawowa Nr 204 im. 19 Pułku Ułanów Wołyńskich w Warszawie – 1.
Frekwencja w poszczególnych biegach:
– klasy VIII (2008) dziewczęta, 720m: 21 osób,
– klasy VIII (2008) chłopcy, 1100m: 33 osób,
– klasy VII (2009) dziewczęta, 720m: 39 osób,
– klasy VII (2009) chłopcy, 1100m: 59 osób,
– klasy VI (2010) dziewczęta, 720m: 45 osób,
– klasy VI (2010) chłopcy, 720m: 52 osób,
– klasy V (2011) dziewczęta, 360m: 53 osób,
– klasy V (2011) chłopcy, 360m: 62 osób,
– klasy IV (2012) dziewczęta, 360m: 67 osób,
– klasy IV (2012) chłopcy, 360m: 66 osób,
– klasy I-III (2013-2015) dziewczęta i chłopcy, 200m: 333 osób,
– oddziały „0” i przedszkolaki (2016 i młodsi) dziewczęta i chłopcy, 100m: 245 osób