Przemoc to niemoc!

Takie hasło towarzyszyło konkursom plastycznym i multimedialny, dedykowanym uczniom szkół, podopiecznym przedszkoli i innych placówek edukacyjnych z terenu powiatu ostrowieckiego, które odbyły się w ramach Kampanii Pomarańczowej Wstążki – 19 Dni Przeciw Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży. Uroczyste podsumowanie wydarzenia połączone z rozstrzygnięciem konkursów i rozdaniem nagród odbyło się w sali kinowej Ostrowieckiego Browaru Kultury, które otworzyła Joanna Pikus, dyrektor PCPR wraz z Markiem Cichoszem, zastępcą dyrektora MCK. .

-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie już po raz drugi włącza się w Ogólnopolską Kampanię Pomarańczowej Wstążki. Chcemy, aby uczniowie, dzieci i młodzież szkolna mieli świadomość czym jest przemoc, nie zgadzali się na nią i reagowali na krzywdę innych. W tym roku naszą akcję przeprowadziliśmy we współpracy z  partnerami – Centrum Rozwoju Lokalnego i Miejskim Centrum Kultury. Działamy drużynowo, gdyż w grupie siła i cieszy nas, że ta akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie placówki z terenu powiatu. Zaowocowało to stworzeniem nowej, spontanicznej kategorii konkursowej, a mianowicie konkursu zdjęciowego, do którego nagrody ufundowali –  członkowie zarządu powiatu Łukasz Dybiec i Agnieszka Rogalińska, jednocześnie  dyrektor CRL, Mariusz Pasternak przewodniczący Rady Powiatu oraz  Mariusz Łata naczelnik Wydziału Edukacji,  Zdrowia i Spraw Społecznych, a także za II wyróżnienie nagroda Marka Cichosza, dyrektora MCK   – mówiła Joanna Pikus, dyrektor PCPR.

Już po raz drugi patronat nad wydarzeniem objęła starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

-Cieszę się, że w konkursy zaangażowało się  blisko tysiąc uczestników. Jest to bardzo ważne, aby dzieci wiedziały czym jest przemoc, były wrażliwe na krzywdę innych, a także potrafiły właściwie reagować –mówiła starosta Marzena Dębniak.

Na konkurs wpłynęło 398 prac plastycznych i 600 prac multimedialnych. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom. W kategorii Przedszkola I miejsce przyznano Hani Kitowskiej z PP Nr 12, II – Adamowi Gurskiemu z PP Nr 19 oraz III – Mai Kołton z PP Nr 19 i Marysi Stokłosie – Buśko z klasy „0” PSP Nr 7. W kategorii Klas I –III, I miejsce zdobyła Maria Stojek z ZSP w Szewnie, II – Adam Kacuga z PSP Nr 3 oraz III –Marcin Kisiel z ZSP w Sarnówku. W kategorii IV –VIII,  I miejsce zdobyła Julia Norowska z PSP Nr 10, II miejsca –Sanda Niewadzi z PSP Bałtó i Oliwier Deja z PSP Nr 10, zaś III miejsce –Aleksandra Religa z PSP Nr 4. W kategorii Liceum nadesłono 7 filmów i wszystkie ex aequo zdobyły pierwsze miejsca – młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego, podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych oraz młodzież z Zespołu Szkół Nr 2. Komisja konkursowa przyznała także wiele wyróżnień. W konkursie dodatkowym zdjęciowym nagrody ufundowane przez sponsorów otrzymali: Wiktoria Węgrzecka z PSP Nr 1, Małgorzata Kaczmarzyk z PSP w Sarnówku, Julia Jesionowska z PSP Nr 7 i Julia Kunysz z PSP w Szewnie. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali upominki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *