MiG zostaje w Ostrowcu!

Zakończyła się prawdziwa saga z samolotem MIG z osiedla Pułanki w roli głównej. W minionym tygodniu zarząd Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybrał ofertę sprzedaży, w wyniku czego obiekt zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim, bowiem trafi do prywatnego kolekcjonera z naszego miasta.
– Podjęliśmy decyzje o sprzedaży samolotu państwu z Ostrowca Świętokrzyskiego- przyznaje Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Przypomnijmy, że prywatny kolekcjoner z naszego miasta wyraził chęć nabycia samolotu przenosząc go 500 metrów dalej na ulicę Leśną na wprost „Żabki”, gdzie ma być on wyeksponowany na nowym cokole.
Władze spółdzielni, w tym przedstawiciele Rady Nadzorczej opowiedzieli się za takim rozwiązaniem. To duży kompromis ze strony zarządu OSM, który w swojej decyzji uwzględnia sentymentalne przywiązanie mieszkańców miasta do MIG -a, stąd też ideą jest, aby samolot pozostał w Ostrowcu i mógł nadal cieszyć mieszkańców. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “MiG zostaje w Ostrowcu!

  • 7 grudnia 2022 at 18:01
    Permalink

    Jeśli tak będzie to super.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *