Mniej połączeń do Krakowa. Kolejny komunikacyjny cios dla pasażerów z północy regionu

Mamy znowu złą wiadomość dla pasażerów PKP jeżdżących z Ostrowca Świętokrzyskiego. Otóż już za kilka dni z rozkładu znikną dwa bardzo popularne połączenia do Krakowa, o godz. 9.15 i wręcz oblegane przez studentów i osoby podróżujące do pracy o godz. 16.50.
– Prosimy o interwencje, to kolejny cios wymierzony nie tylko w nasze miasto, ale i całą północną część regionu świętokrzyskiego- mówi nasz czytelnik. Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Skarżysko Kamienna zostają odcinane teraz skutecznie od Krakowa, po tym, jak nagle zniknęły inne połączenia. Po co w ogóle modernizować tę linię. 
Zespół prasowy POLREGIO rozłożył w tej sprawie ręce i odesłał nas do Urzędu Marszałkowskiego tłumacząc, że jest on operatorem wykonującym przewozy zamówione przez organizatora transportu. Jak na razie nie mamy odpowiedzi z Departamentu Infrastruktury, Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, gdzie skierowaliśmy kolejne z zapytań.
Trzeba przyznać, że podróżujący koleją z naszego miasta nie mają szczęścia, bo dworzec straszy, nowoczesne szynobusy na wielu liniach zastąpiły leciwe składy, a do tego prace na linii kolejowej nr 25 opóźnione są o dwa lata. 

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Mniej połączeń do Krakowa. Kolejny komunikacyjny cios dla pasażerów z północy regionu

 • 7 grudnia 2022 at 08:29
  Permalink

  Relacje Kielce-Ostrowiec i wszystko jasne , administracyjne relacje oczywiście…

  Reply
 • 14 grudnia 2022 at 22:03
  Permalink

  Kielce co zrobiły dla Ostrowca to zabrały mu dawno projekt dworca (spodek).

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *