PKP Intercity – rozkład jazdy na sezon 2022/2023 dla województwa świętokrzyskiego

Wyższy standard podróżowania oraz nowe połączenie z Kielc do Warszawy i Krakowa – to  najważniejsze nowości dla województwa świętokrzyskiego w nowym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 11 grudnia 2022 roku.

W nowym rozkładzie jazdy z 23 do 25 zwiększy się liczba pociągów obsługujących Kielce. Wzrośnie również komfort podróżowania. Liczba pociągów kategorii TLK zmniejszy się na rzecz składów kategorii IC. Dzięki wzmacnianiu floty PKP Intercity kolejnymi nowymi i zmodernizowanymi wagonami i elektrycznymi zespołami trakcyjnymi (EZT) w ramach największego w historii spółki programu inwestycyjnego, liczba połączeń IC z i do Kielc zwiększy się z 18 do 21.

Więcej pociągów połączy stolicę województwa świętokrzyskiego z Warszawą – będzie ich już 8. W maju na tory wyjedzie bowiem nowy skład IC Kinga, kursujący codziennie pomiędzy Krakowem i Warszawą przez m.in. Kielce i Radom. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnym EZT ED160 FLIRT

W trakcie obowiązywania nowego rozkładu kursujący pomiędzy Katowicami a Lublinem pociąg Sztygar zacznie być obsługiwany zmodernizowanym składem ED74, zmieniając kategorię z TLK na IC. Z funkcjonalności tych nowoczesnych pojazdów mogą już korzystać pasażerowie podróżujący składami IC Bolko, IC Jagiełło oraz IC Morcinek. Wszystkie zatrzymują się m.in. w Kielcach i Skarżysku-Kamiennej.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych i zmiany w kursowaniu

Obowiązujący od 11 grudnia 2022 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. Kontynuacja prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 25 na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Sandomierz wymusi zawieszenie w marcu 2023 r. kursowania jeżdżących na trasie Przemyśl – Warszawa – Przemyśl pociągów IC San oraz IC Witos. W zamian mieszkańcom województwa świętokrzyskiego zostanie udostępnione połączenie ze stolicą w postaci pociągu IC Rej, kursującego do i z Kielc.

Kontynuowane będą prace inwestycyjne na stacji Warszawa Zachodnia, które wpływają na kursowanie części pociągów jeżdżących do i z Warszawy. W związku z wprowadzeniem ruchu jednotorowego na linii średnicowej większość pociągów z i do Kielc będzie kursować przez stację Warszawa Śródmieście (do 11 marca 2023 r.) lub Warszawa Gdańska (od 12 marca).

Zakup biletów PKP Intercity i informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet na stronie intercity.pl lub za pośrednictwem aplikacji IC Mobile Navigator.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “PKP Intercity – rozkład jazdy na sezon 2022/2023 dla województwa świętokrzyskiego

  • 9 grudnia 2022 at 18:16
    Permalink

    Ciekawe? Od marca zawieszony jest IC San i IC Witos z Przemyśla do Warszawy a w zamian będzie IC Rej do Kielc. Czyli Ostrowiec, Sandomierz traci a zyskują Kielce. Dlaczego miasta północy województwa są wykluczane komunikacyjnie? Likwiduje się też 2 pociągi Polregio z Ostrowca do Krakowa.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *