Były emocje, a na koniec tylko punkt…

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *Maraton Krzeszowice – KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (25:22, 12:25, 17:25, 25:21, 15:12).

Maraton: Mantorska, Wawak, Kaczmarek, Mastek, Kaczmarczyk, Borowy, Błaszczak (libero), Widera, Bogdan, Bylica, Najder, Pietruszka (libero). Trener: Tomasz Piechota.

KSZO SMS: Dyduła,  Klisiak, Kłosowska, Błaszczyk, Maksajda, Kos, Mich, Salamon (libero), Orzyłowska, Borawska, Marycjanik, Jabłońska. Trener: Piotr Brodawka.

Wzmocnione Gabrielą Borawską siatkarki KSZO SMS prowadziły w Krzeszowicach 2:1, ale musiały uznać wyższość gospodyń i wiozą do Ostrowca tylko punkt. Była to czwarta porażka pomarańczowo-czarnych w sezonie.

Piszemy to bez jakiejkolwiek satysfakcji, ale znów nasz zespół nie potrafił wygrać pierwszego seta. To dziwne, tym bardziej, że w dwóch kolejnych odsłonach, to ostrowczanki były górą, a rywalki tylko tłem i KSZO SMS objął prowadzenie w spotkaniu.

W II secie nasz zespół wygrywał 2:6, 6:8, 11:14, ale Maraton wyszedł na prowadzenie 16:15. W samej końcówce to jednak ostrowiecka drużyna grała pewniej i zdobywała punkty. Było 16:19, 17:22 i podopieczne trenera Piotra Brodawki nie dały sobie odebrać prowadzenia.

Od początku III seta zarysowała się przewaga Maratonu, który prowadził 6:4, 9:6, 12:8, 13:11… Gospodynie znacznie lepiej radziły już u sobie w obronie i raz za zarazem wyprowadzały kontrataki. Naszej drużynie, przy zagrywce Amelki Kos, udało się doprowadzić do remisu 17:17, ale błędy naszego zespołu wciąż odbijały się na jakości gry i wyniku. KSZO nijak nie potrafił wyblokować skutecznie atakującej Mai Kaczmarek i tym samym o wyniku miał zdecydować tie-break.

V set rozpoczął się dość dramatycznie. Maraton prowadził bowiem 5:1, a na zmianę stron zespoły udawały się przy stanie 8:2. Dosłownie nic nie wychodziło naszym siatkarkom i spodziewaliśmy się dość szybkiego rozstrzygnięcia. Na szczęście zagrywka Mai Orzyłowskiej i skuteczne bloki pozwoliły KSZO zniwelować straty do stanu 9:8 i 10:9. Cały czas nasze panie były więc w grze, ale przy wyniku 13:12 znów dało znać o sobie fatalne przyjęcie. Dlatego to Maraton wygrał 3:2 i dopisał do swego stanu posiadania dwa punkty.

Meczem w Krzeszowicach nasza drużyna rozpoczęła rundę rewanżową rozgrywek IV grupy II ligi. W następną sobotę, 17 grudnia o godz. 17, w ostatnim meczu ligowym 2022 roku KSZO podejmuje SMS PZPS II Szczyrk. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *