Minimalna przegrana waterpolistów KSZO. Zdecydował początek III kwarty…

Ekstraklasa piłki wodnej. *KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Waterpolo Poznań 6:7 (1:1, 2:1, 0:3, 3:2).

KSZO: Skaliński, Kotaś – Bartosik, Idzikowski, Rusewicz 1, Kochański 1, Mamot 2, Krakowiak, Skrzypiński, Nochelski, Hryshkevich 1, Walesic 1, Gabryszewski. Trener: Robert Serwin.
Waterpolo: Handze, Jan Oleksów – Kowalewski 1, Piecuch, Machniewski, Brzeski 1, Różycki 1, Ślusarczyk, Kozera 2, Naumowicz, Borek, Tsoma. Trener: Adam Oleksów.
Najlepsi zawodnicy: Rafał Mamot (KSZO)- Eryk Naumowicz (Waterpolo Poznań).
Po emocjonującym spotkaniu KSZO w rozgrywkach ekstraklasowych w zaległym meczu uległ na Pływalni Rawszczyzna poznańskiemu Waterpolo, czwartej drużynie ubiegłorocznych mistrzostw Polski, i nadal zajmuje 6 miejsce w tabeli.
Po remisowanej I kwarcie 1:1, w drugiej odsłonie spotkania na 2:1 i 3:2 bramki zdobywali Jakub Kochański i Alan Rusewicz. Na przerwę waterpoliści KSZO udawali się więc z jednobramkową przewagą.
Niestety, nasz zespół musi jak najszybciej zapomnieć o początku III kwarty. Szybko stracił dwie bramki, po chwili trzecią i zrobiło się 3:5.
Ostrowieccy waterpoliści walczyli jednak do końca. Co prawda w tej kwarcie podopiecznym trenera Roberta Serwina już nie udało się zdobyć gola, ale za to w IV kwarcie po dwóch bramkach Rafała Mamota zmniejszyli straty do stanu 5:6, a na pół minuty przed końcową syreną po trafieniu Maksymiliana Walesica do stanu 6:7. Szkoda, że nie udało się wyrównać i doprowadzić do remisu i rzutów karnych…