Ochroniarze ujęli 35-latkę. Nieuczciwa klientka

W dniu 17 grudnia 2022 r, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z hipermarketów w Ostrowcu Świętokrzyskim ochrona ujęła 35-latkę. Z przekazanych informacji wynikało, że kobieta prawdopodobnie dopuściła się oszustwa.

-Na miejscu policjanci z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego ustalili, że ostrowczanka korzystając z kasy samoobsługowej zamiast zeskanować kody z zestawu gier i książki, wprowadziła dwukrotnie kod kreskowy z kwiatka doniczkowego o wartości 9.99 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ten sposób nieuczciwa klientka zaniżyła należność na paragonie o 70 złotych.

Zgodnie z Kodeksem karnym takie działanie jest traktowane jako oszustwo. Sprawca odpowiada więc za przestępstwo, bez względu  na wartość strat, jakie spowodował. Nie ma tu jak w przypadku kradzieży granicy ok. 500 złotych, aby czyn został potraktowany nie jako wykroczenie, lecz jako przestępstwo.

35-latka jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut oszustwa. Grozi jej przed sądem kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *