Niebezpieczne drogi

W dniu 8 stycznia 2023 r. w Kurowie, z policjantami spotkał się kierujący oplem vivaro, który jechał z podpiętą naczepą. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania takim zestawem pojazdów. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

-W tym samym dniu kilka godzin później, do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierującego, który w Gierczycach na drodze krajowej wykonuje niebezpieczne manewry –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali kierującego fordem 60–letniego mieszkańca powiatu opatowskiego. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,9 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem 6 stycznia 2023 r. we Włostowie, funkcjonariusze opatowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem ciężarowym w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, w obszarze zabudowanym o 21 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 32 – latek z Podkarpacia kierował mercedesem wraz z naczepą wbrew dwóm półrocznym, orzeczonym przez sąd, zakazom prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 5 stycznia 2023 r. w Wólce Tarłowskiej, policjanci skontrolowali osobową toyotę. Za kierownicą siedział 56–letni radomszczanin. Jak się okazało, mężczyzna miał w przeszłości cofnięte uprawnienia przez organ, który je wydał. 56 – latek uzyskał również negatywny wynik z powtórnego egzaminu na prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierujących o ostrożność, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *