Ostrowiec inwestuje w rekreację

Ostrowiecki samorząd gminny rozstrzygnął przetargi na budowę infrastruktury kulturalno-rekreacyjnej. Zadanie obejmuje zadaszenie amfiteatru w Parku Miejskim, a także budowę toru rowerowego i skateplazy na terenie os. Pułanki.
Zadanie pn. „Zadaszenie widowni amfiteatru w Parku Miejskim” polega na budowie membranowego, całorocznego zadaszenia widowni amfiteatru zlokalizowanego w Parku Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (roboty elektryczne, uzupełnienie istniejącego zagospodarowania terenu, przebudowa chodników i ciągów pieszych).
Druga część zadania obejmuje budowę toru rowerowego i skateplazy realizowana w ramach zadania inwestycyjnego. Tu realizacja zadania polegać będzie na budowie trzech asfaltowych torów do jazdy na rowerze, rolkach, hulajnodze, czy deskorolce (długość jezdni torów ok. 580,00 mb) z podziałem na trzy strefy wiekowe, budowie ciągu pieszego wraz z przynależnymi do niego placami odpoczynku, wykonaniu wewnętrznej instalacji oświetleniowej, zagospodarowaniu zieleni.
Pierwsze zadanie wykona Zakład Remo ntowo – Budowlany ADMA Marian Macias, za kwotę 6.899.685,00 zł zaś drugie OBO Polska Sp. z o.o. za 2.786.315,67 zł.
Na oba zadania Gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała wsparcie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w kwocie blisko 5 mln. zł. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowiec inwestuje w rekreację

  • 18 stycznia 2023 at 09:50
    Permalink

    Szkoda ze tej inwestycji nie mozna ulokowac w Parku Miejskim a nie na koncu osiedla Pulanki

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *