Ferie 2023 na sportowo. Oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji tradycyjnie zaplanował szereg atrakcji dla uczniów ostrowieckich szkół, którzy zdecydują się spędzić wolnych czas od nauki w ramach zimowych ferii w mieście.

Ferie na Rawszczyźnie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował promocję „Ferie na Rawszczyźnie”. W jej ramach zostaną zorganizowane kursy pływackie, będą oferowane tańsze bilety wstępu. Promocja będzie trwać w dniach 30 stycznia – 12 lutego.

Ceny biletów w stawkach promocyjnych będą następujące: ulgowy w godzinach 6.00-16.00 kosztować będzie 10 zł/h, bilet grupowy dla grup szkolnych 10 zł/h (6.00-16.00), bilety rodzinne w godzinach 6.00-21.00: 1 opiekun + 2 dzieci – 35 zł/h, 1 opiekun + 3 dzieci – 46 zł/h, 1 opiekun + 4 dzieci – 57 zł/h, 2 opiekunów + 1 dziecko 38 zł/h, 2 opiekunów + 2 dzieci – 49 zł/h, 2 opiekunów + 3 dzieci – 60 zł/h.

Kursy nauki i doskonalenia pływania

 Zapewne dużym zainteresowaniem będą cieszyć się kursy nauki i doskonalenia pływania przeznaczone dla dzieci i młodzieży (od zerówki do szkół średnich włącznie). W ferie zorganizowane zostaną dwa turnusy: od 30 stycznia do 3 lutego oraz od 6 do 10 lutego. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku o tej samej godzinie (turnus to pięć zajęć). Koszt całkowity kursu za jeden turnus to 65 złotych dla dzieci z terenu gminy Ostrowiec Świętokrzyski i 90 zł dla dzieci spoza naszej gminy. Co ważne, nie trzeba kupować dodatkowo biletów wstępu na basen. Za karnet można zapłacić kartą abonamentową Pływalni Rawszczyzna, kartą płatniczą lub gotówką. Zapisy na kursy przyjmowane będą w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna od poniedziałku 23 stycznia wyłącznie osobiście przez opiekuna. W momencie zapisu należy wykupić karnet na kurs i okazać dokument potwierdzający zamieszkanie dziecka na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski lub poza nią. Zapisy telefoniczne lub wcześniejsze rezerwacje nie będą przyjmowane.

Ferie w hali

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14 w Hali Sportowo – Widowiskowej przy ul. Świętokrzyskiej 11 odbywać się będą nieodpłatne zajęcia w ramach akcji „Ferie 2023 z MOSiRem.

Poznaj różne dyscypliny sportu

 Zajęcia w hali podzielone zostaną na dwa 2-godzinne bloki. W godzinach 10 – 12 będą to zajęcia skierowane do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich. Pod okiem instruktora odbywać się będą zajęcia z różnych dyscyplin sportowych.

Ferie z piłką ręczną

 W godzinach 12 – 14 odbywać się będzie blok zajęć pod hasłem „Ferie z piłką ręczną”. Będą to zajęcia skierowane do dzieci urodzonych w 2008 roku i młodszych, a poprowadzą je trenerzy sekcji szczypiorniaka I-ligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Zgłoszenia

Zgłoszenia chętnych do zajęć (na oba bloki, od 10 do 12 oraz od 12 do 14) należy dokonać przed rozpoczęciem zajęć przekazując prowadzącemu je instruktorowi wypełniony i podpisany przez opiekuna prawnego druk zgłoszenia. Zbiórka uczestników zajęć około 15 minut przed ich rozpoczęciem w holu kasowym hali.

Zimowy Turniej Piłki Nożnej

W pierwszym tygodniu ferii na boisku Orlik Ogrody odbędzie się tradycyjny Zimowy Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach zagospodarowania wolnego czasu podczas ferii szkolnych.

Zawody rozegrane zostaną w trzech kategoriach: szkoły średnie, szkoły podstawowe (rocznik 2008-2009) oraz szkoły podstawowe (rocznik 2010 i młodsi). W przypadku zgłoszenia się zbyt małej ilości zespołów możliwe będzie łączenie kategorii wiekowych.

Kadra drużyny może składać się maksymalnie z 10 zawodników. Drużyny grać będą w 6-osobowych składach (bramkarz + 5 zawodników w polu).

Mecze rozgrywane będą codziennie od 31 stycznia do 3 lutego (nie wcześniej niż o godzinie 14).

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą u instruktora sportu na terenie Orlika Ogrody do dnia 30 stycznia 2023r. do godz. 12.00 (formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.mosir.ostrowiec.pl i w miejscu składania zgłoszeń).

Organizator nie pobiera od drużyn opłat startowych. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone drobnymi upominkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *