Mota Engil: Od wtorku jedna z nitek ulicy Radwana będzie zamknięta

Firma Mota Engil, jako generalny wykonawca drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła realizację inwestycji.

–  Obecnie trwa proces organizacji terenu budowy oraz  przebudowa sieci wodociągowych, gazowych, teletechnicznych, energetycznych, kanalizacji deszczowej w celu usunięcia kolizji- mówi Tomasz Banaś, Kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mota Engil.

Jak słyszymy od 24 stycznia br. zaplanowane zostało zamknięcie ok. 600 m jednej nitki ul. Radwana od ul. Polnej do ul. Denkowskiej, co pozwoli przystąpić do robót rozbiórkowych na tym odcinku, a w dalszym etapie umożliwi wykonanie robót konstrukcyjnych nawierzchni. Zamknięcie ul. Radwana nastąpi od strony osiedla Ogrody. Ulica Polna wraz z wdrożeniem tymczasowej organizacji ruchu będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu.

Dojazd do ul. Denkowskiej w okolicy cmentarza będzie odbywał się wyznaczonymi objazdami przez sąsiednie ulice. Dotychczasowe skrzyżowanie i tzw. „dziki parking” będzie zamknięty na czas wykonywanych robót, z uwagi na znaczne zakresy prac branżowych i drogowych w tym terenie.

Na przełomie lutego i marca br. planowane jest wydłużenie zamknięcia ul. Radwana do ul. Jana Pawła II (do ok. 1200 m).

Aktualnie procedowane są pozostałe projekty tymczasowej organizacji ruchu, dotyczące brakujących odcinków al. 3 maja i ul. Denkowskiej, ul. Okólnej i ul. Kilińskiego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *