Dzwonił oszust udający bankowca

W dniu 25 stycznia 2023 r. 62-letnia mieszkanka gminy Bodzechów poinformowała policjantów, że padła ofiarą oszustów. Tym razem fałszywego bankowca.

-W dniu 24 stycznia 2023 r., o godz. 11, skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika banku i poinformował, że na jej dane został złożony wniosek o kredyt w placówce bankowej –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie rozmowy zaoferował jej pomoc przy zabezpieczeniu zgromadzonych środków pieniężnych. Kobieta uwierzyła w historię opowiedzianą przez oszusta i zaczęła postępować zgodnie z otrzymaną od niego instrukcją. Miedzy innymi mieszkanka gminy Bodzechów zainstalowała wskazaną przez niego aplikację oraz zwiększyła limity wypłat na swoim rachunku bankowym. Kolejno  przelała na wskazane przez cyberprzestępcę pieniądze w kwocie 10.000 złotych, po czym wypłaciła ze swojego banku 13.000 złotych, które wpłaciła na podane konto za pomocą otrzymanych od cyberoszustów kodów BLIK. Niestety, jak się okazało, oszuści wypłacili jeszcze z jej konta 10.000 złotych. Łącznie kobieta straciła 33.000 złotych.

Policjanci apelują o ostrożność. W przypadku podejrzanych telefonów należy się rozłączyć i zweryfikować informację, dzwoniąc samemu do banku lub udając się do najbliższej placówki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *