Tymczasowy areszt za usiłowanie rozboju

W dniu 24 stycznia 2023 r., kilka minut przed godz. 6, w Ostrowcu Świętokrzyskim przed jednym z marketów, 24-latek został zaatakowany przez dwóch nieznanych mężczyzn. Kiedy oczekiwał przed drzwiami wejściowymi na otwarcie sklepu jeden ze stojących tam mężczyzn zażądał od niego pieniędzy. Kiedy pokrzywdzony odmówił został uderzony pięścią w twarz i kopnięty w okolice żeber.

-24-latkowi udało się uciec przed napastnikami i zawiadomić policjantów –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania sprawców usiłowania rozboju i szybko ich schwytali na terenie sklepu. Okazali się nimi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku 22 i 28 lat. Mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badania alkomatem wykazały, że młodszy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego wspólnik blisko 2 promile. W czasie policyjnej interwencji obywaj rozbójnicy byli agresywni i używając słów obelżywych, znieważyli interweniujących policjantów.

W dniu 26 stycznia 2023 r. 22 i 28-latek zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *