Groźny wybuch na placu budowy opatowskiej obwodnicy (zdjęcia)

Na placu budowy obwodnicy Opatowa, w ciągu drogi krajowej numer 9 w Okalinie – Kolonii, w niewielkiej odległości od stacji paliw, nastąpił wybuch nieznanego przedmiotu z okresu II Wojny Światowej. W tym wybuchu ucierpiał operator koparki.

-W dniu 23 marca 2023 r., o godz. 16.27, w Okalinie Kolonii doszło do wybuchu –mówi starszy kapitan Sebastian Saramański, oficer prasowy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. Na miejsce dyżurny Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie zadysponował dwa zastępy – z Opatowa oraz OSP Lipnik. Po dojeździe na miejsce okazało się, że podczas prac ziemnych doczepionego do ciągnika mulczera nastąpił wybuch nieznanego przedmiotu znajdującego się pod ziemią. W wyniku zdarzenia operator maszyny został ranny.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, udzielili kwalifikowanej pomocy osobie poszkodowanej i przekazali ją przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W związku z niejasną przyczyną wybuchu zamknięto pobliską stację paliw.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *