Niewybuch na ulicy Siennieńskiej

W dniu 7 kwietnia 2023 r., kilka minut po godzi. 8, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Siennieńskiej, podczas prac związanych z budową ścieżki rowerowej został ujawniony przedmiot przypominający niewybuch z czasów II Wojny Światowej.

-Na miejscu funkcjonariusze ostrowieckiej komendy przeprowadzili rozpoznanie minersko -pirotechniczne, które wykazało, że znaleziony niewybuch, to pocisk artyleryjski –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko pilnowane było przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świętokrzyska policja apeluje. Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach zostanie znaleziony przedmiot przypominający pocisk, to nie wolno go podnosić, przesuwać lub uderzać w niego; jeśli jest wykopany, nie zakopuj go ponownie, lecz  natychmiast przerwij pracę, oddal się na bezpieczną odległość, a o znalezisku jak najszybciej powiadom najbliższą jednostkę policji;  miejsce, gdzie się znajduje niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, jeśli przedmiot ten znajduje się na otwartej przestrzeni lub w lesie, to należy zagrożone miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *