Usłyszał zarzut znęcania się nad psem

W dniu 11 kwietnia 2023 r. do Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wpłynęła wiadomość mailowa od kobiety o tym, że na jednej z posesji w gminie Lipnik może dochodzić do rażących zaniedbań wobec psa.

-W tym przypadku, jego właściciel, nie wywiązywał się z podstawowych obowiązków sprawowania odpowiedniej opieki nad należącym do niego psem –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Zwierzę było skrajnie wychudzone, przebywało w kojcu nie spełniającym żadnych warunków do godnego bytowania. Ponadto na całej powierzchni kojca zalegało błoto i wody opadowe. Błoto znajdowało się też w metalowych garnkach, które prawdopodobnie powinny służyć do podawania pożywienia i wody. Stan niedożywienia oraz warunki bytowe, w jakich pies przebywał, wyczerpały znamiona przestępstwa znęcania się nad zwierzętami.

40–letni właściciel czworonoga został zatrzymany, a zwierzę trafiło pod opiekę schroniska. W dniu 12 kwietnia 2023 r. mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zwierzęcia. Sąd może orzec również zakaz posiadania zwierząt określonej kategorii lub jakichkolwiek zwierząt.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *