Wstępne ustalenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego w Starej Słupi i apel do świadków zdarzenia

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. 4125-4.Ds.735.2023 w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, który miał miejsce 17.04.2023 r. w Starej Słupi. W toku śledztwa – w oparciu o przede wszystkim zeznania świadków, wyniki oględzin miejsca wypadku i pojazdów w nim uczestniczących, wstępne wyniki sekcji zwłok –  ustalono, co następuje.

Do zdarzenia doszło 17.04.2023 r. po g. 19.00 na drodze nr DW-751 w Starej Słupi w gminie Nowa Słupia.26-latek kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z dużą prędkością wpadł w poślizg, zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w przeciwnym kierunku i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki MAN. Kierujący samochodem ciężarowym podjął manewr skrętu w prawo w celu uniknięcia zderzenia i zjechał na pobocze, lecz pomimo tego samochód osobowy czołowo, pod lekkim kątem, uderzył w ciężarówkę. W następstwie zderzenia przednia część samochodu osobowego znalazła się pod samochodem ciężarowym, a tylna oderwała się i zatrzymała około 30 m dalej na jezdni. W następstwie zdarzenia śmierć ponieśli 26-letni kierowca BMW i troje pasażerów tego auta, tj. dwóch mężczyzn w wieku 18 lat i dziewczyna w wieku 15 lat.

Apelujemy do wszystkich, którzy wieczorem w dniu 17.04.2023 r., na trasie nr DW-751, widzieli przed opisanym wyżej zdarzeniem uczestniczący w nim pojazd marki BMW serii 5 o numerze rejestracyjnym T0 MVS, o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji lub do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim w celu przesłuchania w charakterze świadków – odebranie zeznań od kolejnych osób może bowiem przyczynić się do szczegółowego odtworzenia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W dalszym toku śledztwa pozyskane zostaną jeszcze przede wszystkim wyniki badań krwi na zawartość alkoholu i narkotyków, a także opinia biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych w celu ustalenia, w oparciu o pozostałe zebrane dowody, szczegółowego przebiegu zdarzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *