Tradycja i nowoczesność- termomodernizacja budynku Urzędu Miasta na finiszu (zdjęcia)

Do finału zbliżają się prace związane termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– To co widzą już mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego, a odnosi się do budynku przy ulicy Głogowskiego, to pewien dualizm – przyznaje wiceprezydent Dominik Smoliński. W przypadku budynku Urzędu Miasta ta część, która została dobudowana później, została uzupełniona o nowoczesną, przeszkloną windę, a także zyskała całkowicie nową kolorystykę. Postawiliśmy tutaj na grafit i odcień koloru pomarańczowego. W takich samych kolorach są chociażby witacze, czy autobusy MZK, dlatego też chcieliśmy, aby też budynek Urzędu Miasta kojarzą się z tymi barwami. Starsza część budynku od ulicy Jana Głogowskiego, została pomalowana w kolorach stonowanych co zostało uzgodnione z konserwatorem zabytków, tak, jak to miało miejsce ze stolarką drzwiową.

Cały proces termomodernizacji budynku Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim został podzielony na trzy etapy, a podczas realizacji prac natrafiono na liczne problemy, które należało usunąć, stąd też przedłużenie czasu samej inwestycji. Trzeba też pamiętać, że termomodernizacja budynku Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim objęła nie tylko budowę instalacji wentylacji mechanicznej, klimatyzacji oraz wymiany części instalacji centralnego ogrzewania, stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlenia i instalacji elektrycznej, ale także rozbudowę budynku o windę panoramiczną.

Dominik Smoliński, wiceprezydent miasta: -Jesteśmy już na ostatnim etapie realizacji inwestycji związanej z termomodernizacją Urzędu Miasta. Trwają działania związane z instalacjami oraz pracami wykończeniowymi. Za około trzy miesiące inwestycja powinna się zakończyć.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *