Powiatowy Dzień Strażaka

Podczas obchodów powiatowych Dnia Strażaka, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych reprezentował wiceprezes zarządu wojewódzkiego OSP RP, dh Krzysztof Gajewski, który skierował podziękowania do wszystkich druhów i strażaków za ich służbę oraz złożył gratulacje awansowanym i odznaczonym. Dh K. Gajewski podkreślił znaczenie bardzo dobrej  współpracy jednostek OSP z jednostkami PPSP  dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz konieczność nieustannego doposażania jednostek.

-Ta współpraca układa się wzorowo. To jest partnerstwo i zrozumienie, ale też duży wkład sił w szkolenia, wyposażenie w sprzęt, co jest bardzo ważne. Dziękuję także radom gmin powiatu ostrowieckiego, które w sposób przemyślany kierują środki na działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dziękuję parlamentarzystom, pani staroście Marzenie Dębniak, panu prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego za pomoc i wsparcie zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Ciągłe inwestowanie w straż jest nieuchronne i potrzebne,  remonty remiz strażackich, doposażenie w sprzęt, jak i szkolenia są naszą powinnością i obowiązkiem, stąd z całego serca wszystkim dziękuję, gdyż  każda cegiełka w realizowaniu tych zadań jest potrzebna – mówił dh Krzysztof Gajewski.

Podczas uroczystości druhowie jednostki OSP w Mominie, w gminie Waśniów wraz z druhami OSP w Chmielowie , z rąk zastępcy  wojewódzkiego komendanta PSP, st. bryg. Marcina Machowskiego,  odebrali akt włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W obchodach uczestniczyła również z duma reprezentująca gminę Waśniów,  młodzieżowa jednostka OSP w Witosławicach.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *