XII Świętokrzyski Karburator „Śladami Gombrowicza”

Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych – SINGIEL zaprasza na „XII Świętokrzyski Karburator” – zlot pojazdów zabytkowych połączony z rajdem krajoznawczym, który odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca. W tym roku powtórzona zostania trasa rajdu z 2012 r., a wówczas przejazd odbył się pod hasłem „Śladami Gombrowicza”.

Przy realizacji imprezy organizatorzy chcą zaprezentować lokalne walory turystyczne ze szczególnym naciskiem na dziedzictwo kulturowe, propagować turystykę aktywną i rozwijać wzajemne kontakty użytkowników i sympatyków pojazdów zabytkowych.

Podczas trzydniowego wydarzenia w bazie zlotu przewidziane są występy artystyczne oraz różnorodne konkursy.

Uczestnikami Zlotu mogą być posiadacze pojazdu (kierowca/pilot/pasażer), którzy wypełnili stosowne zgłoszenie. Do uczestnictwa dopuszczone są pojazdy zabytkowe, pojazdy unikatowe, pojazdy o wartościach kolekcjonerskich i historycznych niezależnie od daty produkcji, biorące udział w wydarzeniach historycznych, zbudowane specjalnie do wyczynów lub wyścigów, z udokumentowanymi sukcesami krajowymi lub międzynarodowymi, a także pojazdy, które ukończyły minimum 30 lat oraz pojazdy młodsze niż 30-letnie – po wcześniejszym uzgodnieniu (zdjęcia wraz zapytaniem należy przesłać na adres: klubsingiel@gmail.com).

Udziału w zlocie kosztuje 60 zł. W zamian będzie można otrzymać możliwość wjazdu na teren zlotu, rozbicia namiotu lub postawienia przyczepy kempingowej, wziąć udział w imprezach zlotowych i rajdzie turystycznym, skorzystać z usług przewodnika, a także gorącego poczęstunku na jednym z postojów.

Udział w części artystycznej jest bezpłatny.

Dokonując wcześniejszego zgłoszenia i wpłacając pieniądze do 10 czerwca 2023 r. na konto Klubu nr: 42 1240 5035 1111 0010 6194 8223 można uzyskać zniżki, po zastosowaniu których wpisowe wynosi:

– kierowca – 50 zł (w tytule przelewu proszę podać: karburator kierowca),

– pasażer – 50 zł (w tytule przelewu proszę podać: karburator pasażer).

Wpisowe nie jest pobierane w celach zarobkowych, a ma pokryć koszty związane ze zorganizowaniem zwiedzania poszczególnych atrakcji turystycznych oraz części artystycznej w bazie zlotu.

Pierwszy dzień imprezy, piątek – to dzień integracji i zlotu „w starym stylu”. Organizatorzy wracają do korzeni, bo stawiają na kontakty międzyludzkie, budowanie więzi i wspólne biesiadowanie. Ten dzień ma być taki jak imprezy motoryzacyjne, które pamiętamy sprzed lat – przy ognisku i dyskusjach o gaźnikach i zaworach. W tym dniu nie będzie koncertów. Drugi dzień będzie bardzo intensywny, a trzeci oznaczać będzie bezpieczny powrót do domów.

Zlot organizowany jest pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy w Kunowie. Media patronem wydarzenia jest Gazeta Ostrowiecka.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *