11 niesfornych usłyszało zarzuty po meczu

W dniu 20 maja 2023 r., na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozegrany został mecz piłki nożnej, w trakcie którego doszło do zakłócenia porządku oraz bójki między kibicami drużyn.

-Organizator imprezy, zawnioskował o wkroczenie na stadion policjantów –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W związku z realnym zagrożeniem dowódca policyjnych działań prowadzonych w związku z zabezpieczeniem meczu podjął decyzję o wprowadzeniu sił policyjnych na teren obiektu. Policjanci zabezpieczający mecz (ostrowieccy stróże prawa, ale również i funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach)  wkroczyli do akcji. Aby przywrócić porządek, mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do zaistniałej sytuacji.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zatrzymano 11 osób, w wieku od 22 do 49 lat. W dniu 21 maja 2023 r. wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce oraz zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjnych kamer, aby ustalić i zatrzymać kolejne osoby, które brały udział w bójce.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *