Narkotyki i gotówka

W dniu 23 maja 2023 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 25-latka. W trakcie przeszukania mieszkania należącego do ostrowczanina funkcjonariusze ujawnili blisko 200 gramów białego proszku i 8 gramów suszu roślinnego. Ponadto policjanci zabezpieczyli elektroniczne wagi oraz gotówkę.

-Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 25 maja 2023 r. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że 25-latek odpowie także za udzielanie substancji zabronionych.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wraz z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu został skierowany do prokuratora. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 25-letniemu ostrowczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *