Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Poczekamy na "węzeł Brezelia"

Paweł Słowiński 07:37, 29.06.2023 Aktualizacja: 15:24, 21.10.2025
Skomentuj Poczekamy na "węzeł Brezelia"

Mniej więcej teraz miał być, według nieoficjalnych zapowiedzi, uruchamiany tzw. "węzeł Brezelia", na co czekali kierowcy, którzy mają już dość uciążliwości związanych z rozbudową DW 754 w granicach Ostrowca Świętokrzyskiego.
?php>

Nic z tego. Kielecki oddział GDDKiA powiedział jedynie, że od piątku zmieniło się tymczasowe oznakowanie na odcinku DK9 Ostrowiec Świętokrzyski - Opatów (ul. Opatowska) w związku z budową ronda. Nadal obowiązuje tu ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, ale będziemy jeździć drugą połową jezdni.
?php>

- Odnośnie Brezelia - jedyny termin zapisany w umowie zobowiązujący wykonawcę do zakończenia robót to 9 kwietnia 2024 r. - mówi Małgorzata Pawelec-Buras, Główny Specjalista z Kieleckiego oddziału GDDKiA. Umowa na zaprojektowanie i budowę obwodnicy została podpisana w 2020 r. Od tego czasu znany jest harmonogram
?php>

prac i termin ich zakończenia. Mimo to wykonawca wziął pod uwagę to, że inni zarządcy rozpoczęli w trakcie budowy obwodnicy swoje inwestycje i ocenił, że możliwe jest wcześniejsze wykonanie prac w obrębie węzła. Wykonanie robót uzależnił m.in. od warunków pogodowych i gruntowych określając przybliżony czas ich wykonania. Udostępnienie łącznic będzie możliwe po dokończeniu tych prac i zapisanej w umowie procedury odbiorowej oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla tego etapu, co rzeczywiście możliwe będzie przed umownym terminem (wskazuje na to zaawansowanie robót). O terminie wprowadzenia zmian organizacji ruchu będziemy informować.

(Paweł Słowiński)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ostrowiecka.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%