4 miliony na drogę powiatową w Kowalkowicach

Kilka dni temu starosta Marzena Dębniak, wicestarosta Andrzej Jabłoński w asyście wójta gminy Waśniów ,Krzysztofa Gajewskiego podpisali z marszałkiem województwa Andrzejem Bętkowskim umowę na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości ponad 4 miliony na budowę drogi w Kowalkowicach.

Zadanie obejmuje rozbudowę na odcinku blisko 1 kilometra, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 751 do skrzyżowania z drogą gminną. Szacowana wartość zadania to 6,3 miliona złotych. Wkład własny samorządy powiatu i gminy Waśniów pokryją solidarnie po 50 procent.  Prace będą polegały na przebudowie skrzyżowania, budowie odwodnienie w postaci przydrożnych rowów oraz przebudowie przepustów pod koroną drogi, a także budowie kanału technologicznego, przebudowie i zabezpieczeniu istniejącego uzbrojenia. Projekt obejmuje także budowę zjazdów do posesji, przepustów pod zjazdami oraz wykonanie obustronnych poboczy. Jak przyznaje starosta Marzena Dębniak, pomyślność realizacji tego zadania będzie zależała od wartości uzyskanych w postępowaniu przetargowym. Procedury ruszą jeszcze w tym roku. Zgodnie z harmonogramem, rozliczenie zadania nastąpi w przyszłym roku.

-To kolejna inwestycja, służąca bezpieczeństwu i poprawie komfortu życia mieszkańców,  którą realizujemy przy dobrej współpracy samorządowej. Do tej pory w gminie Waśniów udało nam się przebudować drogi w Nosowie, Kraszkowie oraz odcinek w Piotrowie, a także dwa przejścia dla pieszych w Mominie. Droga w Kowalkowicach to kolejne duże zadanie. Na etapie końcowym opracowania jest także projekt dotyczący przebudowy odcinka drogi w Śnieżkowicach, łączący gminę Kunów. To także ważna dla mieszkańców inwestycja,  na którą będziemy składać wniosek o dofinansowanie. Na terenie gminy Waśniów mamy najwięcej, bo aż 77 kilometrów dróg powiatowych, stąd cieszę się, że mogliśmy we współpracy z samorządem Waśniowa, wybudować nowe odcinki  dróg – mówi starosta Marzena Dębniak. 

Na tę  chwilę nie wiadomo kiedy rozpocznie się budowa. Jeszcze  w tym roku zostanie ogłoszony przetarg.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *